Суд виніс вирок львів’янину, який видурив у чоловіків 160 тисяч гривень

Залізничний районний суд Львова визнав Тараса С. винним у телефонному шахрайстві. Обвинувачений через повідомлення про фейкові ДТП з родичами зміг видурити у двох чоловіків 160 тис. грн.

12.05.2025
Суд виніс вирок львів’янину, який видурив у чоловіків 160 тисяч гривень

Про це йдеться у вироку, який оприлюднили 9 травня в Єдиному державному реєстрі.

Тарас С., у змові з невстановленим слідством шахраєм, в березні 2023 року розробили план отримання грошей на начебто операцію після фейкової аварії. Відтак вони зателефонували одному з потерпілих у справі та повідомили, що його донька нібито потрапила у важку ДТП і потрібні гроші на операцію. Таким чином шахраї видурили 60 тис. грн, з яких 6 тис. грн залишилось Тарасу С.

У другому випадку шахраї зателефонували ще одному чоловіку, якому також повідомили про вигадану ДТП за участі доньки та потребу у негайній операції. Відтак обдурений чоловік передав шахраям 100 тис. грн, з яких 10 тис. дісталось підсудному.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю, не заперечив всіх фактичних обставин, викладених в обвинувальному акті. Зазначив, що дійсно шляхом обману потерпілих, назвавшись другом доньок та повідомивши про нагальну потребу коштів на їх операції заволодів грошима”, — йдеться у вироку.

Вивчивши матеріали справи, суд визнав Тараса С. винним у кримінальному злочині. Йому призначили два роки позбавлення волі, однак звільнили від покарання з дворічним іспитовим терміном. Також суд задовольнив цивільний позов одного з потерпілих та зобовʼязав стягнути з шахрая 121 тис. грн компенсації.

Вирок можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.