Суд відхилив апеляцію й остаточно заборонив «Партію Шарія» в Україні

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відхилив апеляційну скаргу проросійської «Партії Шарія». Так суд остаточно заборонив діяльність цієї політсили в Україні.

06.09.2022
Суд відхилив апеляцію й остаточно заборонив «Партію Шарія» в Україні
Фото з відкритих джерел

Про це повідомили Служба безпеки України та рух «ЧЕСНО» із зали суду.

«Партія Шарія» просила суд скасувати рішення про свою заборону, а Мін’юст зі свого боку просив відмовити політсилі в цьому. Засідання тривало з 9 до 17 години, і зрештою суд постановив відхилити апеляцію партії.

Причинами заборони «Партії Шарія» в СБУ називають причетність лідера та провідних діячів політсили до дестабілізації ситуації в Україні, поширення антиукраїнської пропаганди, підриву державної безпеки та пропаганди війни.

Це перше рішення найвищої судової інстанції на апеляційну скаргу партії щодо заборони. У вересні розглядатимуть ще 6 апеляцій інших заборонених партій: ОПЗЖ, «Соціалісти», «Союз лівих сил», «Соціалістична партія України», «Щаслива Україна» та «Прогресивна соціалістична партія України».

Таким чином, «Партія Шарія» — це перша партія, діяльність якої остаточно заборонена в Україні в судовому порядку.

Її формального лідера Анатолія Шарія СБУ підозрює в держзраді і порушенні рівноправності громадян. 4 травня його затримали в Іспанії, проте наступного дня відпустили під підписку про невиїзд. В Офісі генпрокурора України припускали, що екстрадиція і видача Шарія Україні може затягнутися на рік.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.