Суд скасував арешт лісових ділянок біля Львова і їх одразу продали

Галицький районний суд скасував арешт чотирьох з п’яти земельних ділянок лісогосподарського підприємства «Галсільліс» щодо приватизації яких триває слідство. Ці землі приватним особам виділила колишня Рясне-Руська сільська рада. За кілька днів після зняття арешту земельні ділянки перепродали.

22.02.2023
Суд скасував арешт лісових ділянок біля Львова і їх одразу продали
Фото: умовне

Як пишуть «Наші гроші. Львів», за версією слідства, під кінець каденції у 2020 році тодішня голова Рясне-Руської сільської ради Емілія Смокоровська незаконно перевела у комунальну власність землі державного підприємства «Галсільліс» площею 0,5 га. Згодом сільська рада передала ці земельні ділянки приватним особам. Так, три ділянки отримала одна сім’я зі Львова: Роман Качмар, Наталія Качмар та Ганна Качмар. Ще одну ділянку отримала Леся Козак, яка проживає за тією ж адресою, що і Качмари. І п’яту ділянку виділили колишньому депутату Рясне-Руської сільської ради Зеновію Піху.

У межах кримінального провадження у січні 2021 року на усі п’ять ділянок наклали арешт, щоб унеможливити їхній перепродаж.

9 лютого 2023 року Галицький районний суд Львова зняв арешт з чотирьох земельних ділянок сім’ї Качмарів за їхніми клопотаннями. Свої рішення суд мотивував тим, що власники ділянок не є фігурантами кримінального провадження і їм не вручали підозр. Тож суд вирішив, що «накладення арешту на земельну ділянку порушує право власника на користування майном».

Слідчий і прокурор на судові засідання, де розглядалось скасування арешту земель, не прийшли. 

За кілька днів після рішення суду, 16 лютого, ці земельні ділянки продали, і нотаріус з Рясне-Руського Олег Бобеляк вніс інформацію про нових власників у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Олег Бобеляк відмовився спілкуватись з нами на цю тему.

Новими власниками землі у Рясне-Руському стали непублічні Леонід Шевцов та Андрій Бондар, які отримали по дві ділянки кожен.

П’ята земельна ділянка, власником якої є ексдепутат Зеновій Піх, все ще перебуває під арештом, тому він не може її продати, навіть якщо захоче.

Загалом розслідування передачі земель «Галсільлісу» Рясне-Руської сільрадою хоч і просувається, але досить мляво. Кримінальне провадження відкрили ще у 2020 році, а лише в листопаді 2022-го повідомили про підозру Емілії Смокоровській. На початку 2023 року у цій справі повідомили про підозру другому фігуранту справи.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.