Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.
Територія, на якій розташовуються залишки тимчасових фортифікаційних споруд, подекуди перетинається із піщаними кар’єрами на околиці Миколаєва. У приватній власності в межах історичного комплексу перебували понад 24 га землі, де власники ділянок хотіли здійснювати видобуток піску.
“Для захисту пам’ятки Миколаївська міськрада у 2021 році ухвалила рішення, згідно з яким фортечні споруди переходять у власність міста. Це дозволить дослідити пам’ятку, скласти її паспорт та розробити науково-проєктну документацію. Виготовлення документації дозволить чітко визначити межі комплексу та режим і правила його використання”, — йдеться у повідомленні.
На офіційному сайті Миколаївської міської ради розмістили схеми розташування частин фортеці та проінформували власників ділянок щодо обмежень на використання земель. Проте власники оскаржили рішення міськради та скасували його в суді.
Прокурори подали апеляцію. Суд залишив у силі рішення Миколаївської міськради щодо прийняття спірних ділянок у комунальну власність.
До слова, фортеця була складовою розгалуженої мережі фортифікацій Австро-Угорської імперії на території Галичини. Вона мала щонайменше 23 польові укріплення та 8 батарей. Гарнізон мав складати близько 10 тисяч особового складу. У 2017 році фортецю визнали пам’яткою історії місцевого значення.
Коментарі