Суд на Львівщині залишив Миколаївську фортецю у власності громади

Апеляційний суд залишив у комунальній власності пам’ятку історії місцевого значення — Комплекс фортифікаційних та інженерних споруд “Фортеця м. Миколаїв”.

18.07.2025
Суд на Львівщині залишив Миколаївську фортецю у власності громади

Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.

Територія, на якій розташовуються залишки тимчасових фортифікаційних споруд, подекуди перетинається із піщаними кар’єрами на околиці Миколаєва. У приватній власності в межах історичного комплексу перебували понад 24 га землі, де власники ділянок хотіли здійснювати видобуток піску.

“Для захисту пам’ятки Миколаївська міськрада у 2021 році ухвалила рішення, згідно з яким фортечні споруди переходять у власність міста. Це дозволить дослідити пам’ятку, скласти її паспорт та розробити науково-проєктну документацію. Виготовлення документації дозволить чітко визначити межі комплексу та режим і правила його використання”, — йдеться у повідомленні.

На офіційному сайті Миколаївської міської ради розмістили схеми розташування частин фортеці та проінформували власників ділянок щодо обмежень на використання земель. Проте власники оскаржили рішення міськради та скасували його в суді.

Прокурори подали апеляцію. Суд залишив у силі рішення Миколаївської міськради щодо прийняття спірних ділянок у комунальну власність.

До слова, фортеця була складовою розгалуженої мережі фортифікацій Австро-Угорської імперії на території Галичини. Вона мала щонайменше 23 польові укріплення та 8 батарей. Гарнізон мав складати близько 10 тисяч особового складу. У 2017 році фортецю визнали пам’яткою історії місцевого значення.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.