Суд на Львівщині дозволив двом засудженим чоловікам служити за контрактом у ЗСУ

Обоє засуджених відбували покарання у “Дрогобицькій виправній колонії №40”.

19.05.2025
Суд на Львівщині дозволив двом засудженим чоловікам служити за контрактом у ЗСУ

Про це йдеться в ухвалах від 15 травня, які опубліковані у Єдиному судовому реєстрі.

Один з чоловіків — вірменин, який проживав в Україні. Він неодноразово був засуджений на Харківщині за крадіжки та розбій. У серпні 2023 року чоловіка перевели у “Дрогобицьку виправну колонію №40” з “Темнівської виправної колонії”, що на Харківщині. За ґратами засуджений мав провести до 17 грудня 2027 року.

“Засуджений у місцях позбавлення волі зарекомендував себе негативно: неодноразово накладались дисциплінарні стягнення, заохочення не надавались. Вину у скоєному злочині не визнає”, — зазначено в ухвалі.

Попри те, за даними суду, ув’язнений виявив бажання проходити військову службу за контрактом, пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним, і підписав контракт для проходження військової служби. Суд звільнив чоловіка від покарання умовно-достроково. Це означає, що встановлюється адміністративний нагляд на 12 місяців. Йому заборонено залишати місце дислокації військової частини без дозволу командира.

Другого засудженого перевели у “Дрогобицьку виправну колонію №40” у березні 2024 року з “Закарпатської установи виконання покарань №9”. Чоловіка ув’язнили за незаконне виробництво та зберігання наркотичних засобів. Покарання він мав відбувати до серпня 2026 року.

“Засуджений виявив бажання проходити військову службу за контрактом, а саме: подав заяву, та відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом”, — йдеться в ухвалі суду.

Під час служби він також 12 місяців перебувати під адміністративним наглядом.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.