Студія або однокімнатна квартира традиційного планування: як вибрати житло мрії?

Проаналiзувавши сучасний ринок нерухомості, можна побачити, що найбільшим попитом користуються невеликі помешкання. Люди віддають перевагу однокімнатним варіантам або ж ще одній цікавій альтернативі — це квартира-студія. Пояснити попит саме на такі пропозиції можна тим, що вони мають привабливішу вартість, також більшість людей вважає: краще невелике, зате своє. До того ж, забудовники, такі як КН РІЕЛ, пропонують широкий асортимент такого типу квартир у своїх новозведених будинках.

19.06.2024
Студія або однокімнатна квартира традиційного планування: як вибрати житло мрії?

Розмірковуючи над тим, що краще вибрати — однокімнатну чи студію, — слід орієнтуватися на кілька параметрів. Ціновий фактор практично однаковий у цих двох варіантів, те саме можна сказати й про площу. Проте виникає запитання: як бути з іншими особливостями? Адже придбання власного житла — відповідальний процес, слід добре подумати та проаналізувати всі моменти, щоб вибрати те, що підходить саме вам. У цій статті читачі дізнаються, як вибрати квартиру, що краще — однокімнатна чи студія, на які аспекти слід орієнтуватися, щоб бути на всі сто задоволеними й повноцінно насолоджуватися власним житлом.

Особливості квартири-студії

Квартира-студія — це помешкання без внутрішніх стін. Зазвичай вона має квадратне планування, а зони відпочинку, обідня, робоча не відокремлені одна від одної фізично збудованою стіною, винятком у такому випадку буде лише ванна кімната. Для облаштування такого помешкання застосовується техніка зонування, правильного розміщення меблів, вдале використання кольорів.

Попри те, що більшість варіантів таких квартир має саме квадратне планування, є ще прямокутне, також можливі й індивідуальні пропозиції. Є варіанти з одним або двома вікнами, у деяких випадках навіть передбачений невеликий балкон-лоджія.

Серед основних переваг такого типу помешкання:

  • Ціна. Хоча і вважається, що однокімнатні та студії мають +/– однакову вартість, проте останні все ж таки дешевші. Пов’язано це з тим, що квадратура буде меншою на 5-10 м2.
  • Відсутність стін. Для декого це може бути недоліком, проте такий формат є справді вигідним. Відкритий простір дає можливість зонувати помешкання під власні потреби й уподобання, використовуючи кожен сантиметр вільного простору.
  • Студію можна порівняти з чистим полотном для художника. Оформлення залежить від того, що хоче бачити людина у своєму приміщенні, від того, яке розташування передбачив дизайнер. Вдале планування допоможе створити справжній затишок.
  • Візуальний простір. Попри те, що площа такого помешкання становить 27-30 м2, в ній ніколи не буде тісно.
  • Економія під час ремонту та меблювання. Невелика площа дає змогу суттєво заощадити, вам не доведеться шукати компромісів.

Як бачите, однокімнатні квартири-студіо мають доволі багато переваг, що й робить їх привабливими для покупців.

Недоліки студії

Попри велику кількість привабливих особливостей і переваг, усе ж таки квартири-студії мають і низку недоліків, на які слід зважати під час вибору житла. Серед основних мінусів можна назвати такі:

  • Звуки та запахи. Відсутність стін гарно виконує завдання розширення простору, проте візуальне зонування або ж умовні перепони у вигляді тканини не можуть розв’язати проблему з запахами та шумом. Коли ви будете куховарити, то запахи поширюватимуться по всій квартирі.
  • Відсутність особистого простору. Особливо це відчувається в тих випадках, коли в квартирі живуть кілька людей. Ви не можете усамітнитися, коли це потрібно, і подібні ситуації можуть спричинити психологічні проблеми.
  • Бракує природного освітлення. Такий недолік пов’язаний із тим, що в більшості випадків студії мають лише одне вікно. Це дійсно може створити проблему з достатньою кількістю сонячного світла в приміщенні.

На такі особливості також слід зважати, вибираючи квартиру-студію, щоб потім не було несподіванок.

Коли варто вибирати однокімнатну квартиру?

Студії з невеликою квадратурою підходять для комфортного проживання однієї людини. Ділити її на двох незручно через відсутність особистого простору. Інша ситуація складається в однокімнатних квартирах. Такі варіанти більш вигідні через наявність окремо виділеної кухні. Якщо вона простора, то її додатково можна зробити житловим приміщенням. Такі питання вирішують за допомогою складаних меблів і вдалої організації власного простору.

Навіть найменші однокімнатні квартири мають балкон або лоджію, які можна утеплити й облаштувати там додаткову кімнату для роботи чи відпочинку. Площа ванних кімнат також збільшена, тож там можна встановити пральну машину, і таким чином зекономити трохи вільного місця на кухні. Тут є багато факторів, що за умови вдалого планування дають можливість забезпечити доволі комфортне життя кільком людям, навіть якщо в них різний ритм життя.

Однокімнатні квартири від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Бажаєте придбати якісну однокімнатну квартиру з гарним плануванням? Тоді варто розглянути варіанти від забудовника КН РІЕЛ. Він пропонує квартири в новобудовах у Львові та Києві, вони вирізняються стильним дизайном будівель, якісними матеріалами. Ви можете придбати житло в уже зданому будинку або ж вибрати варіант на стадії будівництва. У каталозі запропоновані варіанти різної квадратури, тому ваша однокімнатна може бути різного розміру — вибирайте ту, що підходить саме вам.

Висновок

На перший погляд, студії й однокімнатні квартири мають багато спільного, та водночас є й багато відмінностей. Для когось вигідним варіантом стане саме студія, а хтось віддасть перевагу однокімнатній квартирі. В будь-якому випадку слід вибирати якісного, перевіреного забудовника, в якому можна бути впевненим. Тому у Львові та Києві віддають перевагу Корпорації Нерухомості РІЕЛ, яка працює з 2003 року та стала справжнім лідером у своїй галузі.

Джерело: Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.