Студент, якого попри відстрочку мобілізували в ЗСУ, судився з військовою частиною

Харківський окружний адміністративний суд у березні розглянув позов громадянина, який зазначив, що був мобілізований у Збройні Сили незаконно.

03.04.2023
Студент, якого попри відстрочку мобілізували в ЗСУ, судився з військовою частиною
Фото: умовне

Про це пише Судово-юридична газета. 

Як вказано в адміністративній справі, студента стоматологічного факультету денної форми навчання Полтавського державного медичного університету 27 лютого 2022 року мобілізували у Збройні Сили, хоча був студентом денної форми навчання і мав відстрочку від мобілізації.

Він перебував на військовому обліку як військовозобов’язаний в Богодухівському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (Харківська область). Після вторгнення рф в Україну хлопець. прийшов в сільську раду, де йому, як військовозобов’язаному, в усній формі повідомили про необхідність з’явитись у ТЦК.  

В ТЦК студент повідомив, що він є студентом денної форми навчання. На підтвердження своїх слів студент надав студентський квиток, якій був виданий йому у листопаді 2021 року. Попри це його зарахували до списків особового складу однієї з військових частин. Студент оскаржив цей наказ. 

Дослідивши позиції сторін, суд дійшов висновку, що попри відстрочку від мобілізації призовники, військовозобов`язані, резервісти в разі зміни освіти зобов`язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку. Однак у випадку з заявником, відбулось так, що на час мобілізації не було достеменно встановлено, що він був студентом денної форми навчання.

Крім того, суд вказав, що не встановлено, що на час виникнення спірних правовідносин заявник повідомив ТЦК, що він став студентом денної форми навчання, тож у працівників не було підстав вважати, що він не підлягає призову на військову службу під час мобілізації. Відповідно, у командира військової частини були відсутні підстави для не зарахування у штат військової частини.

Відтак, суд дійшов висновку, що права студента не були порушені. Тож Харківський окружний адміністративний суд відмовив студенту у задоволенні його позовних вимог до ТЦК та військової частини.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.