США та європейські країни обговорюють постачання винищувачів Україні – Politico

Це відбувається попри побоювання ескалації конфлікту.

26.01.2023
США та європейські країни обговорюють постачання винищувачів Україні – Politico
Фото: умовне

Про це пише видання Politico із посиланням на західних військових чиновників.

Для України боротьба за отримання танків була лише початком, тепер тривають внутрішні дебати про постачання Україні винищувачів.

“Наступним природним кроком будуть винищувачі”, – цитує видання слова дипломата однієї з країн Європи.

Дебати, ймовірно, виявляться навіть більш суперечливими, ніж щодо постачання танків. У Європі багато чиновників і дипломатів заявили, що їхні уряди більше не вважають цю ідею недоцільною, але побоювання ескалації залишаються високими, пише Politico. 

Вашингтон заявив Києву, що наразі постачання військових літаків неможливі.

“Там є червона лінія, але минулого літа у нас була червона лінія по HIMARS, та вона зрушила. Потім це були бойові танки, і це теж рухається”, – вказує один зі співрозмовників видання. 

Міністри оборони країн-союзників України наступного місяця мають провести черговий саміт “Рамштайн”, де, як очікується, увагу зосередять на авіації та підтримці з повітря.

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра раніше заявив, що його уряд розгляне можливість постачання винищувачів F-16, якщо їх запросить Київ.

Крім того, міністр закордонних справ Словаччини Растислав Качер минулого місяця теж оголосив, що його уряд готовий передати Києву радянські винищувачі МіГ-29.

Проте, канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив поставки винищувачів, посилаючись на необхідність запобігти подальшій військовій ескалації.

“Поставок винищувачів в Україну не буде. Це стало ясно дуже рано, в тому числі від [президента] США”, – заявив він. 

Нагадаємо, в Україні вже обрали пілотів, які готові навчатися на західних винищувачах.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.