Справжній напій українців: «Опілля» відродило споконвічну традицію

Традиційним напоєм, який століттями українці готували і щодня пили впродовж року, є квас. Коли ж тепер полиці крамниць заполонила незліченна кількість закордонних штучних напоїв, українську традицію готувати справжній натуральний квас відродила пивоварня «Опілля».

11.04.2024
Справжній напій українців: «Опілля» відродило споконвічну традицію

Тернопільські броварі переконані, що здоров’я і наснаги сучасним українцям може додати лише натуральний продукт, яким і є квас. Він пройшов випробування тисячоліттями, ставши національним напоєм. Тому цей смачний і корисний напій з природних складників – квас «Опілля» – вартий того, щоб сьогодні бути на кожному столі, повідомляє “Газета Місто. Там, де ти живеш! – Тернопіль”.

Квас українці готували і пили, відколи себе пам’ятають

Зброджене проросле зерно ячменю в глиняному посуді археологи знайшли у поселенні трипільців. Це означає: прототип квасу наші предки на території сучасної України готували ще 6 тисяч років тому. Відтоді напій набрав такої ваги, що у 988 році князь Київський Володимир Великий хрещення держави Русі-України наказав відзначати саме квасом. Остаточно розмежувавши квас і пиво, українці утвердили традицію споживання квасу і перетворили його у напій, який готували та пили весь рік. Квас став універсальним і улюбленим безалкогольним напоєм і в будень, і в свято.

За що люблять квас

Особливий приємний смак та велика користь – ось за що українці люблять квас. Напій за своєю природою дієтичний і має навіть лікувальні властивості, бо сприяє травленню, підвищує імунітет, балансує нервову систему та омолоджує. Влітку він ще й неперевершено тамує спрагу і додає сил у спеку. Все це – завдяки вітамінам, мікроелементам та унікальним амінокислотам і пробіотикам, які містить квас. Звісно, всі ці корисні речовини є лише в традиційному натуральному напої. Тому головне у квасі – його натуральність як у способі приготування, так і в складниках. Тільки за таких умов квас – справжній.

Цінуй традиції, цінуй справжнє – це і про квас «Опілля»

Традицію справжнього українського квасу у промислових масштабах відродила тернопільська пивоварня «Опілля». Тут квас виготовляють виключно способом живого бродіння, як цього вимагає звичай. Тому на етикетці квасу «Опілля» по праву розміщений напис: «Живий». Інноваційне обладнання броварні дозволяє контролювати бродіння до найменших нюансів. Готує справжній квас «Опілля» тільки з натуральних екологічно чистих складників. Рецепт – традиційний український. У квасі «Опілля» – жодної «хімії», все природне і тільки те, з чого споконвіку готували цей напій. Ось із яких чотирьох компонентів робить квас «Опілля»: найчистіша вода, дріжджі, цукор і квасне сусло – продукт із житнього борошна і ячмінного та житнього солоду, тобто пророщених зерен ячменю і жита. З цих складників у процесі живого бродіння й народжується справжній смачний і корисний напій – традиційний український квас «Опілля».

Цього року шанувальникам квасу тернопільські броварі поряд із «Домашнім» готуватимуть і «Білий» квас. Обидва ці напої «Опілля» пропонує і в новому банковому форматі. Цінуй традиції, цінуй справжнє – це і про квас «Опілля», який і в будень, і в свято з користю смакує так, як цілорічно цей напій завжди смакував українцям.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.