Справу ексголови ДПСУ щодо махінацій з нерухомістю у Львові передали до суду

Попри договірні зобов’язання забудовник продав призначені для прикордонників квартири. 

03.03.2023
Справу ексголови ДПСУ щодо махінацій з нерухомістю у Львові передали до суду

Як повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, 3 березня до суду скерували обвинувальний акт за обвинуваченням колишнього Голови Державної прикордонної служби України, ексначальника Першого окремого відділу капітального будівництва прикордонної служби, а також директора товариства – забудовника у зловживанні владою та службовим становищем.  

У САП не повідомили прізвище підозрюваного, однак, за інформацією ЗМІ, йдеться про Петра Цигикала.

У першому півріччі 2019 року товариство – забудовник відповідно до укладених договорів мало передати Державній прикордонній службі України, яку тоді очолював Петро Цигикал, 66 квартир у двох будинках, що розташовані у межах м. Львова, зокрема один із них – у центральній його частині, для подальшого заселення прикордонників та їхніх родин. Проте попри договірні зобов’язання забудовник продав призначені для прикордонників квартири. 

Задля приховування своїх злочинних дій директор товариства вступив у злочинну змову із представниками Державної прикордонної служби України та провів “заміну” житла, хоча воно не відповідало умовам договорів. У результаті прикордонна служба отримала 53 квартири у одному з районів Львівської області, вартість яких на 10,68 млн грн дешевша за нерухомість у Львові, що підтверджено висновками проведених експертиз.  

28 жовтня 2022 року САП та НАБУ повідомили указаним особам про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України. 12 грудня 2022 року у справі завершено досудове розслідування. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.