Справу дрогобицького пропагандиста, який принижував військових, передали до суду

Слідчі завершили досудове розслідування стосовно 40-річного дрогобицького блогера Мар’яна Чави.

27.10.2023
Справу дрогобицького пропагандиста, який принижував військових, передали до суду

Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.

Чоловікові інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ та виготовлення і поширення матеріалів, у яких виправдовується збройна агресія РФ. Блогеру загрожує — до 8 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Мар’ян Чава неодноразово перешкоджав законному врученню повісток представниками ТЦК, проганяючи їх та називаючи “шакалами”. При цьому стверджував, що захисники, які отримали поранення на фронті й почали працювати у військкоматі, є злочинцями і закликав перешкоджати їх діяльності. Відео конфлікту він згодом опублікував в соціальній мережі.

“Також підозрюваний опублікував на своєму каналі відео, у яких стверджував, що вручення повісток громадянам України є незаконним та неконституційним. У них він надав “поради” як вибудовувати діалог з працівниками ТЦК та уникати вручення повісток”, — йдеться у повідомленні.

Окрім цього, на своєму YouTube-каналі блогер виправдовував збройну агресію РФ проти України, розпочату у 2014 році.

Мар’яна Чаву затримали наприкінці липня. Тоді Галицький суд Львова обрав для блогера запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Прокуратура не погодилася із таким рішенням і подала апеляцію, мотивуючи тим, що такий запобіжний захід не забезпечить належну поведінку підозрюваного.

8 серпня Львівський апеляційний суд задовольнив клопотання прокуратури щодо зміни запобіжного заходу. Замість домашнього арешту суд застосував до Чави тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 214 720 гривень. 18 серпня чоловік вніс заставу та вийшов з СІЗО.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.