“Скоро перемога!” — пишуть у фейсбуці

І діляться планами на майбутнє – про новий бізнес, подорожі й рожеве безхмарне майбутнє.

31.03.2023
“Скоро перемога!” — пишуть у фейсбуці
Один з сотень зруйнованих будинків Куп'янська. Один з тисяч - у прифронтовій зоні

“…Ну що там з контрнаступом – у квітні чи в травні?” – питають мене, моїх друзів рідні в телефонних розмовах чи в експертів та “експертів” в телевізорі чи комфортному ютубчику.

І з одного боку  – дуже добре розумію, бо якщо не мріяти про перемогу і не вірити в неї, тоді навіщо все це ? Але – хто вам сказав, що все вже вирішено? Ви бачили хмари з сотень сучасних літаків в небі над Бахмутом? Чи може тисячі Абрамсів і Леопардів, які маршовим темпом наближаються до Кремінної ? Чи батальйони й дивізії підрозділів НАТО, які штурмують російські укріпрайони на південному напрямку? Не бачите?

І якби ви знали, від скількох факторів – часто випадкових, але частіше – ціною НАДзусиль, НАДвеликих жертв, кров’ю, зціпленими зубами, сльозами й матюками дається навіть не перемога, а просто – уникнення поразки й краху всього. Якби ви уявили, наскільки кожен день протягом минулого ми близькі до прірви, і як недалеко відійшли від неї сьогодні…

І навіть перемога, хто б що не вкладав в це слово, – вона ще нічого не гарантує. Бо ми вийдемо з цієї війни зі знищеною економікою, виснаженими й знекровленими. І цей світлий день означатиме лише те, що нам всім треба буде працювати так, як не працювали ще ніколи до того.

Загалом, мабуть, це властиво для людей – віддавати такі важливі речі на “промисел Божий” чи якісь інші невидимі механізми – Deus ex machina в формі натівських генералів чи європейських чиновників. Але того разу все по дорослому –  усе самим.

Попереду боротьба і важка праця.

Тому ще раз – ще нічого не вирішено. Єдина гарантія нашої перемоги – ми б’ємось за своє життя. Програємо – зникнемо. Переможемо – отримаємо шанс на життя.

Віктор Біщук

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.