Скільки українців-чоловіків серед біженців у Польщі

П’ята частина українських громадян, які нині перебувають у Польщі, є чоловіками.

08.01.2024
Скільки українців-чоловіків серед біженців у Польщі

Про це повідомляє видання Вusiness Іnsider з посиланням на Narodowy Bank Polski, який досліджував ринок праці.

Частка чоловіків серед українців у Польщі після повномасштабного вторгнення Росії зросла до 22%. При цьому, половині мігрантів від 27 до 44 років.

Основним джерелом доходу для українських мігрантів є їх зарплата. Однак, економічні обставини для біженців видаються складнішими порівняно з тими, які переживали мігранти до війни. Примітно, що темпи інтеграції біженців на ринок праці в Польщі сповільнилися порівняно з прогресом, який спостерігався у 2022 році.

Дослідження виявило, що переселенці, які прибули до Польщі з України, є добре освіченими. Мають за плечима вищу освіту 42% “довоєнних” мігрантів та 48% біженців, які прибули до країни після 2022-го року.

На польському ринку праці чоловіки почуваються краще, ніж жінки. Зокрема, роботу 71% чоловіків, а постійне робоче місце отримали 44% представників “сильної статі” проти 33% серед жінок. Також чоловіки рідше залишаються безробітними (15% проти 27%).

“Це може бути пов’язано як з вищим попитом на робочі місця в професіях, до яких частіше залучені чоловіки, так і з процесами відбору чоловіків з більшим стажем“, – вважають автори соцопитування. Утім, вони припускають, що жінки натомість доглядають за дітьми.

Усі мігранти з України, в середньому, отримують 3000-4000 злотих, тобто 28500-38000 грн. Але половина українців, які прибули до країни після початку війни, як правило, декларують менший заробіток.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.