Скільки платять працівникам у ресторанах Львова

У Львівській мерії проаналізували рівень зарплат майже 2 тисяч працівників ресторанів. У 85 закладах цієї галузі, за даними work.ua, середня заробітна плата становить 24 тисячі гривень, а фактична коливається від 13 861 гривень до 3 238 гривень (менше мінімальної зарплати). Через таке «неспівпадіння» міський бюджет лише за перший квартал цього року недоотримує щонайменше 6,9 млн грн.

04.06.2025
Скільки платять працівникам у ресторанах Львова

Результати оприлюднила директорка департаменту економічного розвитку ЛМР Інна Свистун під час засідання виконавчого комітету 3 червня. Аналіз проводять, щоб моніторити динаміку виплат і підвищення прозорості у цій сфері.

Інна Свистун зауважила, що лише працівники мережі ресторанів McDonald’s у Львові отримують офіційно 35 тисяч гривень заробітньої плати. За це мережу відзначили у міськраді нагородою як соціально-відповідальний бізнес.

Натомість середня зарплата працівників холдингу емоцій !FEST (сюди, зокрема, входить «Криївка», «Львівська копальня кави», «Правда», «Гасова лямпа», «Реберня») становить понад 13 тисяч гривень, при заявлених на work.ua – 26 тисяч гривень.

Середня зарплата працівників закладів «Атляс», «Кумпель Крафт», «Ресторан Бачевських», «Королівська пивоварня», «Піца Челентано на Ринку» становить понад 11 тисяч гривень, а «Світу кави», «Віденської кав’ярні» – понад 10 тисяч гривень (при заявлених від 20-ти до 30-ти тисяч).

Натомість є ресторани, які платять зарплату працівникам, меншу за мінімальну. Йдеться, зокрема, про заклади «Гопак» та «Старгород», де середня зарплата – 6 тисяч гривень, при заявлених на work.ua 28 000-35 000 гривень. А у ресторані «Тітонька Софі» платять трохи більше 3 тисяч гривень.

«Я знаю більшість власників ресторанів і знаю, якими автомобілями вони користуються – це дуже багаті люди. Я не думаю, що для них є проблемою офіційно платити заробітну плату, і сплачувати податки до бюджету міста. Просто вони вважають, що так можна. І виходить, що є працівники певних органів, які на це закривають очі, – наголошує міський голова Андрій Садовий. – Чому одні підприємці мають платити, а інші не мають, вони що, знаходяться в інших умовах? Хіба це чесно в часі війни не платити людям гроші і не платити податків? Як може бути зарплата в 3 тисячі гривень? Ми маємо чесно працювати, бо від наповнення бюджету залежить допомога нашим Збройним силам. Ми кожного року більше мільярда гривень скеровуємо на підтримку армії».

На засідання виконавчого комітету запросили представників ресторанного бізнесу, представників податкової аби спільно вирішити цю проблему і спонукати підприємців чесно працювати і сплачувати податки.

«Я розумію претензії з приводу заробітньої плати, але в останні роки бізнес працює у стані виживання. Є заклади, які можуть дозволити собі платити високі зарплати і великі податки і їм можна тільки поаплодувати. Але, на жаль, не всі ресторани можуть працювати у такому форматі, адже багато з них були орієнтовані на туристів, на різні святкування. Плюс тотальний виїзд за кордон українців, зменшення купівельної спроможності людей, постійні відключення світла. Все це змушує заклади оптимізовувати свої витрати, аби не закривати їх. Я особисто закрив три проєкти, тому що ми не стягнули тих витрат, які були», – пояснює ресторатор Андрій Дзюбан, власник закладів «Дублін» та «Тітонька Софі».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.