Скільки пар одружились у Львові від початку повномасштабної війни

У відділі державної реєстрації актів цивільного стану у місті Львові протягом двох років після повномасштабного вторгнення зареєстрували одруження понад шести тисяч пар.

06.05.2024
Скільки пар одружились у Львові від початку повномасштабної війни

Як повідомили Суспільному у відділі ДРАЦС у місті Львові, 2 570 пар одружилися у 2022 році та 3 519 – у 2023.

Найбільша кількість одружень перед повномасштабним вторгненням була 22 лютого 2022 року.

За словами церемоніймейстерки Олени Паньків, дізнавшись про повномасштабне вторгнення, дуже багато пар вирішували перенести одруження на пізніше.

“Хоча в суботу, 26 лютого, ми ще одружували. Але більшість пар просили відтермінувати подію. Хоча вже за місяць всі зрозуміли, що війна продовжуватиметься і закохані продовжували одружуватися”, —розповіла Паньків.

З літа 2022 року більшість закоханих, які приходили одружуватися — у військових одностроях. Причому військовими були як чоловіки, та і жінки. А часом бували й пари, де обоє – військовослужбовці. Одного разу Олена Паньків провела церемонію, коли перед нею у залі стояла тільки наречена. А наречений перебував за сотні кілометрів у зоні бойових дій.

З певного моменту у відділі державної реєстрації актів цивільного стану зауважили, що одружуватися приходять військовослужбовці після поранень. Це і на милицях, і на протезах.

24.04.24

Цього року молодята знову згадали про магію чисел. І, попри те, що 24 квітня у 2024 році припало на середу і ще тривав піст, цього дня стали подружжям 24 пари.

Останнім часом тут помітили, що військовослужбовці, які йдуть до шлюбу, намагаються хоча б на день згадати цивільне життя і знімають свій однострій. Більшість з них обирають вишиванку як шлюбний одяг. І тільки родина, яка є присутньою під час церемонії, може розповісти, що наречений приїхав на кілька днів додому.

Олена Паньків має досвід, коли пара, котра мала одружитися, не приходила на церемонію. Причина – наречений загинув, захищаючи Україну.

“Я зателефонувала одного разу нареченій, аби попросити прийти трохи раніше. А дівчинка мені відповідає… Мене так вразило тоді. Вона каже: “Нас не буде взагалі. Він вже загинув”. Іншим разом я зателефонувала хлопчикові. А він мені каже: “Я не приїду. Я – на лівий берег”, — розповідає жінка.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.