Швейцарія наблизилася до скасування заборони на передачу зброї Україні — ЗМІ

Автор закону про скасування заборони на реекспорт зброї вважає, що у влади Швейцарії не повинно бути права вето, щоб заважати іншим допомагати Україні.

07.02.2023
Швейцарія наблизилася до скасування заборони на передачу зброї Україні — ЗМІ
Фото: умовне

Швейцарія близька до рішення про скасування заборони на передачу Україні озброєнь швейцарського виробництва попри те, що це суперечить багатовіковій традиції нейтральності.

Як повідомляє Reuters, останнім часом уряд Швейцарії все частіше закликають відмовитися від заборони на постачання зброї Києву, хоча в парламенті поки немає консенсусу з цього приводу. Нещодавно в парламент був представлений законопроект, який дозволить уряду дозволити реекспорт швейцарської зброї в країни з такими ж демократичними цінностями, як у Швейцарії.

“Ми хочемо бути нейтральними, але ми — частина західного світу”, – сказав лідер правоцентристської партії FDP Тьєррі Буркарт, який є автором закону про скасування заборони на реекспорт зброї в Україну.

За його словами, у влади Швейцарії не повинно бути права вето, щоб заважати іншим допомагати Україні. В іншому випадку, продовження такої заборони буде вказувати на підтримку Росії.

За даними недавнього соціологічного дослідження, 55% швейцарців виступають за зняття заборони на реекспорт зброї та її постачання Україні.

“Якби ми поставили це питання до війни, рівень підтримки, ймовірно, був би менше 25%. У минулому відмова від нейтральності була забороненою темою”,-зазначив керівник соціологічної компанії GFS-Bern Лукас Голдер.

Втім, деякі швейцарські політики, як і раніше, виступають проти поставок зброї Україні. 

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.