Шмигаль: вихід з повного блекауту може тривати 7-10 днів

Уряд готується до всіх можливих сценаріїв розвитку подій, зокрема повного блекауту у великих містах.

22.12.2022
Шмигаль: вихід з повного блекауту може тривати 7-10 днів
Фото: умовне

Вихід із найскладнішого повного блекауту, з оцінками енергетиків, займає від семи до десяти днів. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“При найбільш складному випадку повного блекауту, коли взагалі все розбито, вихід займає від 7 до 10 днів. Це за розрахунками наших енергетиків. Підкреслю, це теоретичні розрахунки, бо світ не переживав ще таких речей”, – сказав він.

Він зауважив, що керівники ОВА та громад отримали плани реагування на випадок критичних ситуацій. 

“Ці документи мають гриф “Для службового користування”, вони не можуть бути озвучені публічно”, – зазначив прем’єр.

У великих містах працюватимуть “Пункти незламності”, яких станом на минулий тиждень налічується 5 тисяч по всій країні.

“Уряд ухвалив рішення та повністю унормував питання створення та функціонування цих пунктів: фінансування, утримання чергових, постачання пального тощо. Очікуємо, що через два тижні “Пунктів незламності” буде вже від 15 до 17 тис. Це той інструмент, який допомагатиме людям вижити в критичні часи, коли може статися блекаут. І, звичайно, визначено перелік дій для місцевої влади. Іншого виходу немає”, – додає Шмигаль.

Щодо ефективності такого підходу, коли сотні тисяч чи мільйони людей будуть змушені залишити свої квартири, прем’єр наголошує: йдеться не про комфорт, а про виживання. Для цього потрібно забезпечити мінімальний набір саме для виживання: їжа, тепла вода, тепло, зв’язок та електроенергія.

“Якщо брати лише вокзали – вони вже можуть стати притулком для сотень тисяч людей, я зараз навіть не говорю про школи та лікарні”, – підкреслив глава уряду.

Однак великою проблемою в разі блекауту залишається питання збереження системи опалення, яке покладено на місцеву владу.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.