Шістьох поліцейських на Донеччині покарали за ігнорування української мови

Мовний закон в умовах війни – ключовий. Тому ступінь його дотримання має бути максимально високим, вважає мовний омбудсмен.

12.01.2023
Шістьох поліцейських на Донеччині покарали за ігнорування української мови
Фото: умовне

Шістьох поліцейських із Донецької області притягли до відповідальності за ігнорування мовного закону. Про це посилаючись на звіт голови Нацполіції України Ігоря Клименка, повідомляє мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

У коментарі для “УП.Життя” мовний омбудсмен розповів, що на електронну пошту надійшов запит від громадянина з міста Дружківка Донецької області щодо порушення законодавства.

“12 липня чоловікові було відмовлено в отриманні гуманітарної допомоги на дитину з інвалідністю. Громадянин у відповідь на це викликав патрульних. Один із поліцейських, які прибули на місце події, грубо поводився з чоловіком, розмовляв з ним російською мовою і вимагав віддати телефон, яким той проводив відеофіксацію візиту правоохоронців. Крім того, жоден з поліцейських не представився і не назвав свого звання. Тоді чоловік викликав другий патруль. Група інших правоохоронців також спілкувалася російською, навіть почали виправдовувати своїх колег та доводити, що говорять мовою спілкування”, – повідомляє УП.

Тарас Кремінь звернувся до Управління Нацполіції на Донеччині та надав відеодоказ, але там жодного правопорушення не виявили. Мовний омбудсмен звернувся до голови Нацполіції, і той визнав патрульних винними у порушенні закону.

“Мовний закон в умовах війни – ключовий. Тому ступінь його дотримання має бути максимально високим. У мовному питанні сьогодні не може бути жодних дискусій: українська – маркер “свій-чужий”. Все інше – гра на руку ворогові, який системно використовує мову як один із інструментів війни”, – наголосив Тарас Кремінь.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.