Що спільного між римським імператором Веспасіаном і львівським мером Садовим? Обоє – знавці виходків

Перший свого часу сказав, що “гроші не пахнуть” і обклав податками римські вбиральні. Другому, очевидно, прийшлася до душі Веспасіанова мудрість і, хоч із запізненням, але й він зацікавився актуальною у всі часи темою.

10.07.2025
Що спільного між римським імператором Веспасіаном і львівським мером Садовим? Обоє – знавці виходків

Після закриття громадської вбиральні на проспекті Свободи, у львів’ян і гостей міста виникли певні незручності. Але ремонтувати її у Садового повважали дурною справою і оголосили, що до кінця 2022 року фірма з Дніпра встановить новий, нечувано сучасний виходок. За 5 мільйонів!

Тут уже почався сморід у переносному значенні. Як наслідок, гроші на модерну вбиральню було виділено не з бюджету, а з відомого фонду Садового-Кобзарева. І що цікаво, вартість одразу впала до 2 мільйонів. Бо ж не з бюджету.

Хай там як, але туалет наприкінці 2024 року таки поставили, зіпсувавши вигляд проспекту. Будете сміятися, але процедура встановлення виходка в “інноваторів-урбаністів” з Ратуші зайняла більше двох років!

Але це не найсмішніше. Учора в мерії оголосили, що надсучасний туалет, який має тільки дві кабінки, не може задовільнити потреби міщан і гостей, то ж таки будуть ремонтувати старий. Це справді логічно, як було логічно ще кілька років тому. Але хто б то вчив Садового, відомого послідовника Веспасіана.

Обіцяють, що до кінця року відремонтують і рапортують, що кошти підуть не з бюджету, а з “Львівводоканалу”, наче він і не є комунальним підприємством, яке постійно просить дотацій і кредитів.

Одне тішить: якщо до кінця року впораються, то епопея із організацією вигод на головному проспекті туристичного Львова вкладеться лише у З роки і відкриття виходка можна буде приурочити до 20-річчя мерства Андрія Садового.

Пасувало, щоб і він у той величний день не засидівся десь у Лондоні чи Відні і підоспів перерізати стрічку.

Джерело

Володимир Гірняк

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.