Що кажуть львів’яни, які продовжують купувати в “Ашані”, попри підтримку ним армії рф

Французька компанія “Ашан” від початку повномасштабного вторгнення постачала товари для російських військовослужбовців на територіях окупованих областей України, а також допомагала російським військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників.

19.02.2023
Що кажуть львів’яни, які продовжують купувати в “Ашані”, попри підтримку ним армії рф

Про це йдеться у спільному розслідуванні The Insider, Le Monde і Bellingcat.

Журналісти з’ясували, що постачання окупантам представлялося як “гуманітарна допомога” і складалося як із товарів з “ашанівських” складів, так і з товарів, які збирали волонтери окупантів у магазинах “Ашан” в різних регіонах росії. Іноді постачання організовувалися за безпосередньої взаємодії з місцевими органами влади. 

Також “Ашан” збирав і передавав у військкомати дані про своїх співробітників. Згодом після оголошення мобілізації магазин допомагав військкоматам: на робочому місці співробітникам вручали повістки та пропонували звільнитися

Український офіс “Ашану” на своїй сторінці у Facebook зазначив, що вимагає пояснень від французького офісу.

Журналісти “Бомка” запитали львів’ян, які досі купують продукти та речі в “Ашані”, чому вони продовжують це робити.

“Це найближчий магазин просто. Повністю, мабуть, не вийде відмовитись, але будемо частіше ходити в “Сільпо”.

“Всі працюють з російськими виробниками. Просто перевірте кожен продукт”.

“Я про це дуже довго думала. Чого ми доб’ємоcя, якщо закриємо ці (“Ашани – ред.), ми просто звільнимо тисячі людей. У нас три “Ашани”, і ми їх (людей – ред.) позбавимо роботи. Я вважаю, що треба добиватись, щоб “Ашан” пішов з росії, а не закривати його в Україні”.

“Це близько до мого дому, і можливо це ще не підтвержена інформація”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.