Ще одна релігійна громада на Львівщині перейшла до ПЦУ

Релігійна громада у Шептицькому змінила свою конфесійну приналежність і стала частиною Православної церкви України. Раніше вона належала до Української православної церкви Московського патріархату.

17.10.2024
Ще одна релігійна громада на Львівщині перейшла до ПЦУ
Фото умовне

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

“На днях я підписав відповідне розпорядження, яким зареєстрували зміни до статуту громади, що раніше належала до УПЦ МП. Йдеться про громаду міста Шептицького. Вітаю жителів із вибором справжнього шляху, який звільняє від тягаря підпорядкування кривавому патріарху“, — зазначив очільник області.

До слова, від початку повномасштабного вторгнення 25 релігійних громад на Львівщині вийшли зі структури Московського патріархату та долучились до Православної церкви України. Ще 20 громад припинили свою діяльність за власною ініціативою.

“На сьогодні свій вибір ще можуть зробити 9 релігійних громад Львівщини, які досі перебувають у єдності з росією. Якщо ж за час, встановлений Законом України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій», ці громади так і не розірвуть свої зв’язки з РПЦ, яка пропагує ненависницьку ідеологію «русского міра», то припинення їхньої діяльності відбудеться у судовому порядку. Альтернатив бути не може! Закликаю громади прийняти правильне рішення!” – наголосив Козицький.

Нагадаємо, 14 жовтня у селі Віднів Львівського району московський батюшка Фарат Григорій не давав поховати загиблого воїна Михайла Шарпила. Піп не хотів відкрити царські ворота перед полеглим захисником та перешкоджав священникам інших конфесій провести чин поховання. Цього ж дня у Львові віряни московського патріархату прийшли у приміщення на вулиці Антоновича, 100, щоб святкувати Покрову за календарем, який в Україні більше не діє.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.