Ще 18 бойових медиків розпочали навчання у Львівському медуніверситеті

У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького розпочався спеціалізований курс для ще 18 бойових медиків, присвячений роботі в бойових умовах. Навчання відтепер проходить у трьох операційних університету.

17.05.2025
Ще 18 бойових медиків розпочали навчання у Львівському медуніверситеті

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Під час курсу медики опановують навички з первинної стабілізації та першого етапу хірургічного втручання при травмах тулуба в умовах бойових дій.

Програму курсу організували: Медична клініка Українського католицького університету, Громадська організація HuSoMe, за підтримки Американської колегії хірургів.

Заняття проводять п’ятеро досвідчених американських хірургів, які прибули до України спеціально для участі у проєкті. Вперше навчання проходить у трьох операційних — нову навчальну залу відкрили завдяки допомозі партнерів.

“Щиро дякую професору хірургії Військової школи Вальдеграс у Франції Франсуа Понсу, який розробив методику навчання інструкторів курсу. Саме за його участі та за підтримки SMART Medical Aid ми відкрили ще одну навчальну операційну у медуніверситеті. Вдячний американським хірургам, які приїхали в Україну, щоб поділитися досвідом”, — зазначив Козицький.

Це частина експериментального проєкту зі створення міжнародного навчального хабу на базі ЛНМУ. До нього входять університетська лікарня та навчальні операційні. Головна мета проєкту — надати українським хірургам доступ до практичних знань за сучасними міжнародними стандартами. Проєкт отримує підтримку МОЗ України.

Медики, які бажають пройти подібний курс, можуть заповнити спеціальну форму за посиланням.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.