Шахраї створили фейковий розіграш від імені українського футболіста

Аферисти пропонують підтримати збір коштів на паливо для ЗСУ, а навзаєм нібито отримати футболку з підписом футболіста Артема Довбика.

14.06.2024
Шахраї створили фейковий розіграш від імені українського футболіста

Про це повідомив Роман Кравець.

“Аукціон цей проводився на сторінці Артема Довбика, де він запропонував свою ігрову футболку, а виручені кошти від продажу обіцяв передати “хлопцям з ЗСУ на паливо“, – йдеться у повідомленні.

Допис про аукціон був розміщений о 16.00, за умовами “аукціон” тривав до 20.00, стартова ціна на футболку складала 3500 грн. До допису було прикріплено кілька фото футболки збірної України з 11 номером та з автографом Артема Довбика.

“Я погортав цей профіль, і спочатку у мене здається навіть не мало б виникнути сумнівів у його справжності – адже тут по 500-600 лайків під дописами, дописи “Артема” коментують, лайкають, та й тегають його самого відомі футбольні журналісти, агенти і фотографи, політики, державні діячі… Ну як не повірити – що це справді сторінка Артема Довбика!” – зазначив Кравець.

Також він додав посилання на справжню Facebok-сторінку футболіста.

“Я все ж вирішив прийняти участь в “боротьбі” за таку бажану футболку! Під дописом уже було кілька ставок, найбільша з яких – 7000 грн. Я поставив 7777 грн. і оскільки це було біля 18.00, тобто за 2 год. до закінчення “аукціону” – то я був переконаний, що мене хтось “переплюне”! Але… о 20.05 мені пишуть в приват, “Вітаємо, ви виграли, футболку забираєте?…” (усі скріншоти переписки з шахраями я зберіг). Ну я погодився перекинути їм обумовлену суму і паралельно проводжу моніторинг профілю “Артема Довбика”, – продовжив Кравець.

Однак його насторожило, що аукціон продовжили до 22.00. Також на фото самої футболки він розгледів, що це футболка минулорічного товариського матчу з німцями.

Зрозумівши, що аукціон – фейковий, Кравець зателефонував в Монобанк та попросив заблокувати рахунок отримувача, скинувши при цьому усі скріни переписки.

“Мені в месенджері стукають шахраї і просять-молять, щоб я розблокував їм карту, бо “там немало грошей”! Моно – красави! Після кількох моїх питань про те “з ким я спілкуюсь”, шахрай вирішив подзвонити, молив-просив, щоб я розблокував йому карту і, !!!увага!!!, обіцяв “завтра видалити сторнку”! Опісля шахрай видалив переписку, та я її зберіг і усі скріншоти додаю. Наступного дня Моно повернули мені усю суму – я вкотре переконався, що Монобанк є найкращим банком країни!” – додав Роман Кравець.

Також він додав, що жертвами “фейкового Довбика” стали відомі люди: футбольні агенти, журналісти, фотографи.

“Через що прошу, тих моїх друзів, хто в темі, передати цю історію в УАФ, може там знайдуть важелі для порушення криміналу! Дані шахраїв на запит поліції Монобанк звісно передасть”, – наголосив Кравець.

Також він зазначив, що шахраї, ймовірно ті ж самі, нещодавно створили фейковий профіль Романа Яремчука і активно накручують лайки.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.