Сеул дозволив Польщі постачати Україні САУ Krab із південнокорейськими деталями

Це перше офіційне схвалення постачання компонентів озброєнь від Південної Кореї.

08.03.2023
Сеул дозволив Польщі постачати Україні САУ Krab із південнокорейськими деталями
Фото: САУ Krab

Про це з посиланням на представника Міноборони в Сеулі повідомило агентство Reuters.

Це є першим підтвердженням того, що Південна Корея офіційно погодилася хоча б опосередковано надати Україні компоненти зброї для її війни проти росії.

За словами директора європейсько-азійського підрозділу Бюро міжнародного співробітництва Кім Хен Чхоля, Бюро технічного контролю Адміністрації програми оборонних закупівель (DAPA) “розглянуло та схвалило передання” у 2022 році.

“Ми розглянули всю документацію та можливі проблеми всередині DAPA… потім вирішили видати ліцензію на експорт до Польщі”, – сказав він Reuters.

Він наголосив, що позиція уряду полягає в тому, щоб не передавати Україні системи озброєння, оскільки південнокорейське законодавство ускладнює прямий продаж зброї країнам, які перебувають в активному конфлікті.

САУ Krab виробництва польської компанії Huta Stalowa Wola поєднує південнокорейське шасі K9 Thunder, британську башту AS-90 від BAE Systems, французьку 155-мм гармату від Nexter Systems і вітчизняну систему управління вогнем.

Нагадаємо, Південна Корея відправила Україні пікапи та екскаватори.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.