СБУ затримала уродженця Львівщини, який здавав РФ координати військових об’єктів

Після повномасштабного вторгнення чоловік мешкав у Чернівцях й підтримував російських окупантів. Він добровільно почав працювати з російськими спецслужбами й у червні 2024 року.

11.07.2024
СБУ затримала уродженця Львівщини, який здавав РФ координати військових об’єктів
Фото умовне

24 червня 2024 року у Telegram чоловік познайомився з працівником російських спецслужб, який запропонував йому оплачувану постійну співпрацю. Росіянин надіслав підозрюваному приблизно 4 тис. грн на криптогаманець ByBit. За це уродженець Стрия зняв два відео, на яких зафіксував місце розташування будівель, повідомляє Zaxid.net.

Також він надіслав російсіянину текст та фото, в яких передав координати військових об’єктів у місті.

Чоловік у травні 2024 року на сайті «Чат-рулетка» спілкувався з українцем і представився російським військовим з позивним «Гром».

«У своїх висловлюваннях підозрюваний виправдовує збройну агресію Росії. Він вважає себе росіянином і російських військових у розмові називає своїми. З гордістю показує співрозмовнику літеру “Z”, перекладає провину за війну на США, використовує евфемізм СВО, виражає свою готовність будь-що зробити на користь держави-агресора», – йдеться у матеріалах справи.

Уродженця Стрия затримали 3 липня 2024 року. У його помешканні вилучили два мобільні телефони й комп’ютер. Йому повідомили про підозру у державній зраді та виправдовуванні російської агресії. Чоловікові загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Затриманий просив відправити його під домашній арешт, але Шевченківський райсуд Чернівців обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості сплатити заставу. Ухвалу суду можна оскаржити в апеляції.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.