СБУ затримала шахраїв, які виманювали гроші у бійців ЗСУ та їхніх родичів

Вони діяли на Київщині та Вінниччині.

14.04.2023
СБУ затримала шахраїв, які виманювали гроші у бійців ЗСУ та їхніх родичів
Фото: СБУ

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Одного зі зловмисників затримали на Київщині. Ним виявився житель Бориспільського району, який видурював гроші у родичів зниклого безвісти українського захисника.

“Встановлено, що жертвою шахрая став брат його односельця, молодшого сержанта механізованого взводу ЗСУ. Цей військовий не виходив на зв’язок після ворожого артобстрілу українських позицій під Бахмутом. За даними слідства, зловмисник повідомив родичу військового, що зниклий нібито перебуває у шпиталі на території білорусі та потребує складної операції”, – зазначають у відомстві.

Задля “порятунку” захисника ділок запропонував переказати 2 тис. дол. на власні банківські картки. Наразі його затримали. Вжу відомо про три факти отримання чоловіком грошей.

Під час обшуку за його адресою проживання виявили:

  • 3 мобільні телефони та сім-карту, з якої зловмисник телефонував потерпілому;
  • 3 банківські картки, на які отримував гроші;
  • 90 набоїв різного калібру та бойову гранату.

Чоловікові повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 190 (шахрайство);
  • ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Також у Вінниці, своєю чергою, затримали керівника однієї з місцевих колекторських компаній.

Він вимагав від демобілізованого пораненого військовослужбовця ЗСУ сплатити 1 млн грн начебто протермінованого боргу його матері. У разі несплати погрожував фізичною розправою.

Чоловіка затримали під час отримання ним першої частини грошей у розмірі 200 тис. грн.

Наразі йому повідомили про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах) і обрали запобіжний захід – тримання під вартою без можливості внесення застави.

За викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів і притягнення винних до відповідальності.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.