росіяни з шенгенськими візами продовжують їздити до Фінляндії через кордон з Норвегією

Це відбувається попри те, що країна закрила свій східний кордон і припинила видавати туристичні візи.

14.02.2023
росіяни з шенгенськими візами продовжують їздити до Фінляндії через кордон з Норвегією
Фото: умовне

Про це пише Yle, передає “Європейська правда”.

Після закриття кордону з росією потік російських туристів, зокрема для покупок у прикордонних магазинах, повністю не припинився, і цілковито заборонити це фінська митниця не може через правила Шенгенської зони.

Так, на фінсько-норвезькому кордоні у Няянтямьо майже щоденно кордон перетинають численні російські авто – прямуючи з росії об’їздом через Норвегію – щоб скупитися у місцевих магазинах. З юридичної точки зору це повністю легально, тому що після в’їзду у Шенгенську зону вони можуть подорожувати як заманеться – хоча це дивна ситуація для Фінляндії, яка закрила в’їзд для російських туристів і перестала видавати візи, крім окремих винятків.

На митниці у Торніо кажуть, що Фінляндія не може зупиняти таких людей, тому що це правила Шенгенської зони.

“Вони легально в’їздять з росії у Норвегію. Норвегія дозволяє їм в’їзд, за умови, що у них чинна віза. А потрапляючи у Шенгенську зону, вони мають можливість в’їхати у Фінляндію”, – пояснює представник митної служби Карі Ханну. 

В МЗС Фінляндії зазначають, що прикордонні магазини не мають продавати росіянам товари, якщо вони входять до переліку товарів, який ЄС заборонив для ввезення у росію.

Ханну зі свого боку зазначає, що митниця Фінляндії де-факто не може нести відповідальність за те, чи товар з категорії підсанкційних повезуть назад у росію через Норвегію, чи кудись у межах ЄС. 

“Якщо продукцію везуть до росії через Норвегію – то контроль залежить від норвезької митниці, тут ми не можемо нічого зробити”, – зазначає він.  

Зазначимо, деякі прикордонні магазини ще навесні 2022 року з власної ініціативи припинили продавати росіянам товари у форматі duty-free, на знак солідарності з Україною.

Нагадаємо, уряд Фінляндії запровадив значні обмеження на в’їзд до країни росіян, посилаючись на міжнародну шкоду, яку завдають туристи з рф. Норвегія ж зупинила дію угоди про спрощений візовий режим з росією.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.