росія утримує щонайменше 6 тисяч українських дітей для “політичного перевиховання”

Російський уряд керує розгалуженою мережею з десятків таборів, де він утримує українських дітей з початку війни проти України.

15.02.2023
росія утримує щонайменше 6 тисяч українських дітей для “політичного перевиховання”
Фото: умовне

Про це повідомляє CNN, передає “Бабель”. 

Такі дані оприлюднені в доповіді, яку підготувала підтримувана Державним департаментом США Обсерваторія конфліктів та Єльська лабораторія гуманітарних досліджень. Обсерваторію створили минулого року для збору доказів воєнних злочинів росії в Україні.

“Доповідь містить тривожні нові подробиці про зусилля москви з переселення, перевиховання, а іноді й військового навчання чи примусового всиновлення українських дітей. Такі дії є воєнними злочинами та можуть слугувати доказами того, що росія вчиняє геноцид”, — пише видання.

У звіті встановлено, що понад шість тисяч українських дітей віком від кількох місяців до 17 років насильно вивезені до росії. Дослідники визначили 43 обʼєкти, де утримують дітей. Вони є частиною мережі, яка “тягнеться від одного кінця росії до іншого”, включаючи окупований росією Крим, “східне узбережжя Тихого океану — ближче до Аляски, ніж до Москви”, і Сибір.

“Основною метою таборів є політичне перевиховання”, — сказав Натаніель Реймонд з Єльської лабораторії гуманітарних досліджень, зазначивши, що щонайменше 32 заклади, зазначені у звіті, “залучені до систематичних зусиль з перевиховання, занурюють дітей з України у російськоцентричну науку, культурно-патріотичне, а у двох випадках — саме військове виховання”.

Нагадаємо, росія відмовилася надати Україні список вивезених дітей.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.