Росія планувала «референдум» на Харківщині з 1 по 7 листопада

У кремлі планували провести на тимчасово захопленій Харківщині псевдореферендум щодо «приєднання до росії» на початку листопада. Проте на початку вересня українські військові здійснили успішний контрнаступ.

19.09.2022
Росія планувала «референдум» на Харківщині з 1 по 7 листопада

Про це повідомляють журналісти проєкту «Донбас Реалії» з посиланням на документ, який отримали від джерел у розвідці.

У кремлі розробили «Стратегію проведення референдуму про входження Харківської області до складу російської федерації».

Згідно з нею, «голосування» мало відбуватись упродовж тижня — з 1 до 7 листопада. «Явка» мала становити 70% (142 тисячі людей, відповідно до документа), а за приєднання до росії мали б «проголосувати» 75% (або 100 тисяч людей).

Росія заздалегідь визначила результат «референдуму»

Журналісти зазначають, що документ розробили нещодавно, оскільки у ньому вказано лінію фронту станом на 24 серпня. Автори «стратегії» пропонували під час агітації наголошувати на економічних та соціальних вигодах у разі приєднання до росії, а також підтримувати тезу про те, що приєднання всієї Харківщини до рф є «неминучим».

Карта окупованої на 24 серпня частини Харківської області

Головними слоганами агітації мали стати «Скажи росії так» і «росія тут назавжди». Пропагувати «референдум» мали й за допомогою православних свят. Наприклад, 21 вересня на Харківщині хотіли провести хресну ходу на підтримку «голосування». Крім того, у документі є так званий гімн «референдуму» зі словами «Скажи росії так. Перед Богом ми один народ».

Однак організатори псевдореферендуму вбачали й ризики. Як кажуть журналісти, у документі вказано, що «голосуванню» можуть завадити відсутність кадрів для роботи у виборчих комісіях та українські настрої мешканців.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.