Російська пропаганда шукає “докази нацизму” у назві бригади ЗСУ “Едельвейс”

Вона порівнює українську 10-ту окрему гірсько-штурмову бригаду з Першою гірською дивізією Вермахту, яка носила таку ж назву.

15.02.2023
Російська пропаганда шукає “докази нацизму” у назві бригади ЗСУ “Едельвейс”
Фото: умовне

Про це пише WAS.

По-перше, це неправда. Для відомого підрозділу армії Третього Райху це було лише прізвисько, а не офіційна назва. Едельвейс був зображений на емблемі дивізії.

1-ша гірська дивізія Вермахту, неофіційно “Едельвейс”

По-друге, такий самий символ використовували військові (як правило, гірські підрозділи) різних країн та епох. У едельвейсі приваблює не лише краса, а й витривалість, здатність рости в найсуворіших умовах гір.

Мода на зображення едельвейсу бере початок в Австрійській імперії середини 19 століття. У 1856-му молодий імператор Франц Йосиф під час гірського походу зірвав квітку на крутій скелі та подарував дружині Єлизаветі. Едельвейс став символом імператриці.

Різноманітні клуби туристів та альпіністів, які виникали у 19-му та на початку 20 століть, охоче брали квітку на свої емблеми.

У 1907-му той самий імператор затвердив едельвейс як знак, який носили на петличках бійці гірської бригади Збройних сил австрійських земель.

Під час Першої світової війни в австро-угорській армії існували корпус та дивізія з назвою “Едельвейс”. Неофіційно символ носили й інші підрозділи.

У роки Другої світової прізвисько “Едельвейс”, окрім згаданої 1-ї гірської дивізії Вермахту, носила 51-ша бомбардувальна ескадра Люфтваффе. Але водночас у Німеччині була підпільна молодіжна антинацистська організація “Пірати Едельвейсу”. У 1944-му її викрили, більшість “піратів” стратили або ув’язнили.

Сьогодні, окрім України, символ використовують гірські підрозділи в Австрії, Франції, Німеччині, Словенії, Польщі та Румунії. У Швейцарії це нагрудний знак для вищих офіцерів.

Польський нарукавний знак з едельвейсом

Румунський нарукавний знак з едельвейсом

Крім того, до 2016 року “Едельвейсом” називався 17-й загін спеціального призначення російських Внутрішніх військ (перейменований на “Авангард”).

Нагадаємо, 14 лютого 2023 року Володимир Зеленський присвоїв почесне найменування “Едельвейс” 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді ЗСУ. Неофіційно бригаду називали так і раніше, оскільки гірську квітку зображено на її нарукавному знаку.

10-та окрема гірсько-штурмова бригада “Едельвейс”. Нарукавний знак

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.