Родичі померлого 48-річного чоловіка відсудили 3 млн грн компенсації у лікарні на Львівщині

Медики Золочівської центральної районної лікарні встановили чоловіку неправильний діагноз та лікування, після чого він помер.

20.03.2025
Родичі померлого 48-річного чоловіка відсудили 3 млн грн компенсації у лікарні на Львівщині

У березні 2025 року, до суду звернулась матір та діти 48-річного чоловіка, який ще у 2015 році звернувся до Золочівської ЦРЛ, де йому встановили неправильний діагноз та лікування, після що він помер. Спершу пацієнту встановили діагноз «гострий гастрит», при повторному зверненні наступного дня встановили діагноз «гіпоглікемія. Абстинентний синдром». Однак попри призначене лікування пацієнт помер через кілька днів. За даними судово-медичної експертизи, у чоловіка був геморагічний панкреонекроз, що і призвело до його смерті, повідомляє Zaxid.net.

За висновками експертів, 48-річному чоловіку встановили неправильний діагноз та лікування, якби медики провели належне обстеження, зокрема ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, «прогноз для збереження життя чоловіка міг би бути позитивним». У судових матеріалах вказано, що «між настанням смерті чоловіка і наданням йому медичної допомоги у Золочівській ЦРЛ існує прямий причинно-наслідковий зв’язок».

Відомо, що кримінальну справу за фактом неналежного виконання обов’язків медичним працівником закрили через закінчення термінів давності. Матір та діти померлого пацієнта просили стягнути із Золочівської ЦРЛ 3 млн грн моральної компенсації через втрату сина та батька. Представник лікарні заперечував проти задоволення позову. Цю справу розглядала суддя Марія Бакаїм, яка дослідила усі матеріали та аргументи сторін.

Суддя задовольнила цивільний позов, зобов’язавши Золочівську ЦРЛ виплатити трьом позивачам загалом 3 млн грн моральної компенсації. Це рішення ще можна оскаржити у апеляції.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.