Роботи львівських митців представили на Міжнародній виставці в Італії

Роботи українських митців представили на Triennale di Milano. Вперше за понад столітню історію цієї Міжнародної виставки світового дизайну та мистецтва.

13.05.2025
Роботи львівських митців представили на Міжнародній виставці в Італії

Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

“Цього разу тема виставки – нерівність. Участь беруть художники, архітектори, музеї та дослідницькі інститути з понад 45 країн. Завдяки Zenyk Art Gallery та її кураторці Христині Береговській, серед них є і пʼять митців, які живуть та творять у Львові”, – зазначив очільник ЛОВА.

Їхні артоб’єкти розповідають про ментальну, фізичну та національну картографію.

Ольга Кузюра. Інсталяція, де білі кисті рук виступають зі стіни, нагадує про фізичні втрати, яких зазнали українці. Втрачені кінцівки – свідчення зруйнованого тіла, але руки, застиглі в русі, втілюють незламну силу духу і боротьбу за майбутнє.

Володимир Семків. Скульптура «Оптиміст» – обпалена дерев’яна голова, яка попри очевидне спустошення зберігає усмішку. Це символ того, що навіть серед попелу можна знайти зерно надії. Коли все згорає на фізичному рівні – на рівні мрії залишається сміх і віра.

Олекса Фурдіяка. Інсталяція «Подих» символізує саме життя – його ритм і рух, які неможливо зупинити. Чорні циліндри, які чергуються між ширшими і вужчими, нагадують легені, що стискаються з кожним вдихом. Це дихання нації, яка перебуває між війною і миром.

Вероніка Черідніченко. Віртуальна інсталяція розчиняє відчуття простору й часу, де все змінюється і втрачає сталість. Робота реагує на руйнування Каховської ГЕС – екологічну катастрофу, яка змінила не лише ландшафт, а й людську свідомість. Вода, яка знищує, водночас перетворює минуле на щось невловиме.

Денис Шиманський. Інсталяція «Стовп життя / Щілини – Укриття» говорить про ті місця, які стали прихистком для мільйонів українців. Щілини, які з’явилися внаслідок вибухів, водночас ховають і оголюють – це простори між життям і смертю, між страхом і спокоєм, де люди намагаються вижити.

“Маємо використовувати кожну можливість гучно говорити на міжнародній арені. Про себе, про нашу культуру, про війну, про наш біль і нашу силу. Лише так достукаємося… Лише так нас почують”, – наголосив Козицький.

Коментарі

17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».