Робоча група з питань декомунізації при Львівській ОВА працювала у Добромилі та Самборі

На Львівщині нараховують понад 200 памʼятників радянської тоталітарної доби, які підлягають декомунізації. Демонтувати їх планують до кінця року.

31.05.2023
Робоча група з питань декомунізації при Львівській ОВА працювала у Добромилі та Самборі

Робоча група з питань декомунізації, що створена при Львівській ОВА, 31 травня працювала на виїзді у Добромилі та Самборі, повідомили у пресслужбі адміністрації.

«Спільно з головою Добромильської громади Петром Кулясом ми уточнили перелік обʼєктів тоталітарного режиму, які досі перебувають на території громади та підлягають демонтажу, відповідно до чинного законодавства. Виявили ще один памʼятник російсько-радянському солдату, про який раніше нам не було відомо. Водночас зʼясували, що, до прикладу, памʼятника у центрі Добромиля вже нема, а в Нижанковичах демонтують найближчими днями», – розповів т. в. о. директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун.

Член робочої групи, депутат Львівської обласної ради Захар Миляник повідомив, що  робоча група також зустрілася з представниками Самбірської громади. Вирішували, як діяти з меморіальним комплексом совєтським солдатам на місцевому кладовищі.

«Наразі громада готуватиме документи для того, щоб позбавити цей обʼєкт статусу памʼятки. Однак, варто зауважити, що деякі символи, заборонені українським законодавством, тут були встановлені не так давно, тому їх забрати можна вже, не змінюючи кардинально самого обʼєкта. Йдеться про домальовані на камені червоні зірки, пафосні вірші, присвячені героям СРСР тощо», – додав Захар Миляник.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.