Радіо “Тернопіль”, жаб’ячі лапки і музика для душі

То було в часи нашої пост-студентської юности та діалапного інтернету, але ще до появи “аськи”. Ми з друзями часто зависали в різних офісах різних громадських організацій, де залипали на халявному інтернеті до ранку.

22.02.2023
Радіо “Тернопіль”, жаб’ячі лапки і музика для душі

Щоб стягнути одну пісню, потрібно було кілька годин, а відеокліп – цілу вічність. І от одного такого недільного ранку, після безсонної ночі в офісі якоїсь грантової канторки, до нас телефонує Юрко З.

– Хома, в мене тут ефір (якийсь там типу “Недільний сніданок”) і треба рецепт від випадкового слухача.

– Юрку, ти ж знаєш, як треба, то треба.

– А потім зможете ще музику замовити.

–  Ееее… Оке.

Щоб ви розуміли, на той час ми слухали в основному doom-metal – це депресивний напрямок екстремальної музики, який виник на противагу тенденції грати якомога швидші гітарні рифи та швидко гамселити по всіх барабанах. Тому doom грали повільно і тягуче. В середньостатистичного обивателя, життя якого нудне та позбавлене мети та шляхетних мрій, така музика навіює розпач та, навіть, може призвести до самогубства. Ми ж веселі хлопці, тому занурення в світ цієї музики спричиняло лише приємний меланхолійний стан. Заєць довший час був переконаний, що Sepultura це теж doom-metal тільки тому, що його касетний магнітофон Sanyo затягував і грав вдвічі повільніше.

Отож, лунає “випадковий дзвінок”. Ми всі в очікуванні.

– Доброго ранку, це “Радіо Тернопіль”.

– Ого, яка приємна несподіванка – відповідаю я з непідробним здивуванням.

– З яким рецептом ви познайомите наших слухачів? – фальшиво вдає непідробність ведучий.

– Мммм….. Це будуть “Жаб’ячі лапки по-пластунськи”.

– Ееее…. Ми слухаємо вас.

Я описую спершу, як потрібно підручними засобами вполювати жабу поблизу Тернопільського ставу та як не сплутати її з ропухою, бо ропухи отруйні. Потім про те, як оглушити жабу і відірвати ніжки, зробити маринад і засмажити цибульку на олії… Через телефонну слухавку дискового телефону якось аж відчувається, як тернополяни, що слухають цей ефір, струшують з себе залишки сну. Проте завдання ускладнюється тим, що мої друзі просто сині зі сміху і ти ледь стримуєшся теж.

– Дуже дякуємо за такий рецепт – каже “томним” голосом ведучий гамуючи всі емоції від такого неординарного ефіру. А яку пісню ви бажаєте замовити?

–  Я б хотів почути пісню A Kiss to Remember  у виконанні гурту My Dying Bride.

– Але музичний редактор каже, що у нас немає цього треку.

– Я впевнений, що є. Позаду ведучого крайній стелаж з дисками четвертий диск зверху.

На Радіо Тернопіль ми теж тусувалися, я навіть якийсь час підпрацьовував нічним сторожем і коли оглядав аудіотеку, з подивом зустрів єдиний диск “екстремальної” музики з усього тодішнього шлаку. Це сьогодні ми можемо чути в радіоефірі музику, яка не надто обмежується тодішнім поняттям “неформат”. В кінці 90-х все, що звучало жорсткіше за Ірину Білик, було радіо-єрессю.

Здивований діджей вмикає цей прекрасний трек тривалістю аж 7:32 (!!!). Для когось це здалося вічністю.

Я не знаю, чи після нашого звукового тероризму існує статистика самогубств в цей та наступні дні в Тернопільському районі та куди досягав кволий сигнал “FM Радіо Тернопіль”, але, сподіваюсь, що багато тернополян після цього пізнали цю сторону прекрасного.

Ростислав Антимис

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.