Рада ЄС додала обхід санкцій до списку злочинів Євросоюзу

Це рішення підтримали одноголосно.

28.11.2022
Рада ЄС додала обхід санкцій до списку злочинів Євросоюзу
Фото: умовне

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

З початку повномасштабної війни Євросоюз запровадив низку санкцій проти Росії, щоб завадити їй продовжувати агресію. Наразі країни-члени по-різному визначають, що є порушенням санкцій і які покарання мають застосовуватися. Це може призвести до різного ступеня застосування санкцій і ризику обходу обмежень.

“Щоб досягти успіху, реалізація [санкцій] потребує спільних зусиль, і сьогоднішнє рішення є важливим інструментом для забезпечення припинення будь-яких спроб обійти ці заходи”, — заявив міністр юстиції Чехії, яка головує в Раді ЄС, Павел Блажек.

Включення обходу санкцій до списку злочинів Євросоюзу є одним із двох кроків, спрямованих на забезпечення однакового рівня дотримання санкцій у всіх країнах ЄС.

Далі Єврокомісія має представити пропозицію щодо директиви з мінімальними правилами стосовно визначення кримінальних злочинів та покарань за порушення санкцій ЄС. Потім цю директиву має ухвалити Рада ЄС та Європарламент.

Наразі у Договорі ЄС вказані такі злочини: тероризм, торгівля людьми та сексуальна експлуатація жінок і дітей, незаконний обіг наркотиків і зброї, відмивання грошей, корупція, підробка платіжних засобів, комп’ютерна злочинність та організована злочинність.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.