Приховані у Зубрі котеджі львівських податківців НАЗК оцінило у понад 12 мільйонів гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції у червні 2025 року завершило 81 повну перевірку декларацій за 2023 рік. У тому числі перевірили інформацію у деклараціях начальника управління податкового аудиту ГУ ДПС у Львівській області Івана Левкіна та заступниці начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Львівській області Наталії Жолудєвої. У 2024 році Державне бюро розслідувань підозрювало їх у приховуванні інформації про будівництво заміських котеджів у селі Зубра.

17.07.2025
Приховані у Зубрі котеджі львівських податківців НАЗК оцінило у понад 12 мільйонів гривень

У декларації начальника управління податкового аудиту ГУ ДПС у Львівській області Івана Левкіна за 2023 рік НАЗК встановило ознаки недостовірних відомостей на понад 7,2 млн грн. Зокрема, одне з порушень — незадекларований котедж у селі Зубра, вартість якого станом на 31 грудня 2023 року була 6 793 860 млн грн. У декларації за 2023 рік посадовець задекларував земельну ділянку площею 0,0656 га у селі Зубра біля Львова, яку його дружина Юлія Левкіна придбала у 2023 році. Проте, не зазначив там об`єкт нерухомості, повідомляє Lviv. media.

Працівникам НАЗК Іван Левкін пояснив, що забудовник не повідомив їх з дружиною про початок будівництва. “Організацією будівництва займалася дружина, документальний супровід процесу будівництва здійснювався адвокатом на підставі наданого доручення. Про результат документального оформлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт виконавцем не повідомлялося, що призвело до невідображення інформації про об`єкт незавершеного будівництва у декларації за звітний період”, — зазначено у звіті НАЗК.

Проте, працівники НАЗК з`ясували, що у січні 2024 року (до подання декларації Іваном Левкіним 27 березня 2024 року) вже видали документи про готовність до експлуатації житлового будинку площею 133,5 кв.м. Тож, за висновком НАЗК, чиновник знав про готовність будинку на ділянці його дружини. Згідно з висновком судового експерта, ринкова вартість котеджу станом на 31 грудня 2023 року становила 6 793 860 млн грн. У декларації за 2024 рік Іван Левкін уже вказав цей будинок, який досі повністю належить його дружині.

Юлія Левкіна запевнила працівників НАЗК, що будинок зводила за власні кошти, які отримала від підприємницької діяльності, заробітної плати за основним місцем роботи, заощадженнями за минулі роки. А також, за її словами, вона взяла позику 50 000 доларів.

У декларації за 2023 рік заступниці начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Львівській області Наталія Жолудєва працівники НАЗК встановили ознаки недостовірних відомостей на понад 8,2 млн грн. Частина неповних відомостей стосувалася незадекларованого будинку у селі Зубра, який чиновниця купила у тому ж самому котеджному містечку, що й Іван Левкін. У звіті НАЗК зазначено, що вартість нерухомості станом на грудень 2023 року була 6 144 000 млн грн.

У своїх поясненнях Наталія Жолудєва казала, що не заперечує наявності незавершеного об`єкту нерухомості. Проте, будівництвом займався її чоловік, а документальним супроводом процесу будівництва та здачі в експлуатацію — адвокатське бюро “Сороковий у партнери”. За словами жінки, на дату подання декларації будинок ще був незавершений. Однак, працівники НАЗК з`ясували, що у лютому 2022 року Наталія Жолудєва подала декларацію про готовність до експлуатації об`єкта нерухомості, що по закону може вважатися датою набуття права власності. Цей котедж чиновниця вказала вже у декларації за 2024 рік. Там зазначено, що його вартість 2 000 000 млн грн, а дата набуття права власності 14 серпня 2024 року.

У звіті НАЗК зазначено, що станом на 31 грудня 2023 року такий котедж без ремонту площею 136,1 кв.м. коштував 6 144 000 млн грн. За словами жінки, котедж будували за гроші її чоловіка, які він заробив у 2021-23 роках від підприємницької діяльності. “За результатами аналізу даних щодо отриманих чоловіком доходів з офіційних джерел та здійснених витрат встановлено, що останній не мав фінансової можливості самостійно за рахунок особистих коштів, отриманих з офіційних джерел, придбати зазначений об`єкт незавершеного будівництва за ринковою ціною, в тому числі мінімальною”, — вказано у звіті НАЗК.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.