Профтехосвіта має залишатись в управлінні області

Область має визначати регіональні замовлення у даному напрямку, територіальні громади повинні займатись школами і нарешті почати їх будувати та слідкувати за якістю шкільної освіти.

04.02.2024
Профтехосвіта має залишатись в управлінні області

Останні здобутки профтехосвіти на Львівщині.

На базі Червоноградського гірничо-будівельного ліцею відкрили навчально-практичний центр “Альтернативної енергетики” коштом обласного бюджету та “GIZ” та вже проліцензована нова професія “Електромонтер з ремонту і обслуговування сонячних електроустановок”.

У Червоноградському ВПУ №11 вже готують ліцензування двох нових професій – “Оператор дистанційно-керованих апаратів” та “Оператор дронів”.

Залучили найбільший за роки незалежності обсяг інвестицій в модернізацію студентських гуртожитків, де знайшли прихисток також близько 2 тисяч ВПО.

Упродовж 2022-2023 років, в рамках обласної програми реалізації інфраструктурних проєктів:

  • скерували близько 500 млн гривень бюджетних та позабюджетних коштів: 350 млн – обласний бюджет; 105 млн – донорські кошти; 45 млн – кошти громад та закладів;
  • за ці кошти облаштували/покращили близько 4,5 тисячі місць;
  • покращили/створили комфортні умови проживання у 27-и гуртожитках;
  • за кошти “Giz” цьогоріч реалізовуємо проєкт “Гідні та екологічні умови проживання для ВПО, які проживають у Червоноградському вугільному мікрорегіоні”. У рамках якого буде проведено ремонт гуртожитків професійно-технічних училищ. Загальна сума гранту – 1,5 млн євро;
  • на базі об’єктів інвестування розпочнеться створення навчально-практичних центрів, які передбачають оновлення матеріально-технічної бази навчального процесу.

Замість теоретичних стратсесій робимо реальну роботу, далі більше.

“Подивіться цей ролик та відчуйте як Львівська обласна державна адміністрація розвиває профтехосвіту на Львівщині за останні роки. Правда є відчуття, що вона в надійних руках?” – зазначив Олександр Кулепін, заступник голови Львівської ОВА.

Юрій Раделицький

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.