Професійним ідеологам від української влади варто переглянути трактування Державних чи професійних свят у календарі

Вчора новинна стрічка та ФБ говорили – нагадували про День археолога. Та чому вчора? Бо колись – давно хтось захотів свято разом із “старшим братом”, на відміну від цивілізованого світу, який святкує цей день у жовтні. Чому вчора? Бо це день народження може і визначної археолога, але із північних боліт та із мізерним впливом на світову археологію.

16.08.2023
Професійним ідеологам від української влади варто переглянути трактування Державних чи професійних свят у календарі

Може, той день дійсно пам’ятний для окремих археологів: в часи есесера, під гітарку з висоцьким – цоєм – вінішком – комарами празнічок. Щось викопали та перевезли до Лєнінграда. Спогади про молодість, коли все було кращим, є надзвичайно живучі та приємні, якщо забути, що під гітарку, цих же авторів та прикриттям військової техніки рускі десятий рік грабують недорозкрадені при совєтах експозиції українських музеїв.

А потім ці вкрадені експонати підтверджуватимуть “наукові” здобутки руского шовінізму – великодержавності – згідно традиції: від Н.Карамзіна та М.Погодіна до нинішніх “рускіх істориків” – а їх тьма.

В будь – якому випадку, день народження рускої вченої – сумнівне (абсурдне) державне свято для України. Чому би не робити це разом із цивілізованим світом – у жовтні, або у дні народження Вікентія Хвойки, Ярослава Пастернака чи Бориса Мозолевського? Відповіді – немає. Можливо, як крапельку конспіролог, вважатиму, що цей день як Державне свято пролобіювали в Україні на найвищому рівні ті, хто досі святкує Дєнь Погранічних Войск КГБ СССР як головне професійне свято- благо, їхні пенсії та квартірий вапрос ніхто не збирається переглядати. Та все – таки це день небіжчика есесеру, а не вічної молодості нашої прекрасної України!

Не подобається Мозолевський чи Пастернак – можемо святкувати у День народження Г. Шлімана або й нині, у День народження Наполеона Бонапарта. Його заслуга не лише у тім, що спалив Москву, бо ще він відрядив державним коштом делегацію у Єгипет, заснувавши системну державну підтримку археологічної науки та практики, розвивав цю науку для своєї держави і не ставив науковцям задачі доштукувати – сфальсифікувати своє походження від єгипетських фараонів, на відміну від рускіх недоімператорів та недоімператорок.

При тім, що зробив це у державі, яка не вилазила із дрібних та великих війн, знайшов гроші для науки.

Цитата: “Новий етап в археології розпочався через вторгнення Наполеона Бонапарта в Єгипет у 1798 році. Щоб зрозуміти єгипетський народ і його минуле, Наполеон привіз до країни 175 дослідників різних спеціальностей з пересувною бібліотекою, спеціальними інструментами та вимірювальними приладами. Результатом їхньої роботи став опублікований в 1809 році ілюстрований «Опис Єгипту» – книга, що розбурхала інтерес у Європі до історії Давнього Єгипту.”

Мабуть, Наполеон значно більше прислужився археології, ніж якась пані- грабіжник могил разом із учнями – фальсифікаторами історії для потреб ідеології.

Думаю, що нинішнім професійним ідеологам від української влади варто суттєво переглянути трактування Державних чи професійних свят у календарі. Кошти для цього є: недавно читав, що чорнороби “Єдиних новин” отримують до 4 тис грн за сторінку друкованого (переписаного звідкісь, не авторського) тексту. Варто переглянути та залишити у статусі “застаріле” все, що смедить совком, не дивлячись на те, що комусь воно дає ілюзію запахів молодості.

Автор: Мирон Іваник 

Джерело

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.