Продовження першого підліткового роману про УПА йде до читача

Роман «Око світу» львів’янки Галини Пагутяк, виданий «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», став першим в Україні підлітковим романом про УПА.

10.01.2024
Продовження першого підліткового роману про УПА йде до читача

Події роману розгортаються у кінці 1946 року. У Карпатах живе підліток Ілько, зв’язковий УПА. Хлопцеві немає ще й п’ят­надцяти, однак він давно ступив на стежку війни і дороги назад немає. Якщо не буде кому боротися за Україну, це зроблять діти — ось основний мотив другої книги про юного зв’язкового УПА, вже відомого українському читачеві з роману «Око світу».

«Якби не видавець Іван Малкович, мені довго довелося б шукати видавництво, яке не побоялося б видавати книжку, де 14-річний хлопчик володіє зброєю, ненавидить московських окупантів і аж ніяк не є жертвою війни, який своєю непохитною вірою в український спротив не ламається там, де ламаються навіть дорослі. Він списаний мною з двох реальних людей, один з них досі живий, і в нього та сама безкомпромісна хлоп’яча душа. Дія роману відбувається в моєму селі Залокоть, більшість подій з роману були насправді. «Нічний подорожній» — продовження «Око світу», це дилогія. Власне, цей роман без жодних табу і зовсім не політкоректний. Без фальшивого пафосу і романтизації. І в ньому є корисний досвід, який став, на жаль, актуальним, і стане в пригоді тим, хто зараз в окупації.

Я б хотіла, щоб наші діти читали таку літературу, яка б в них підіймала бойовий дух, а не лякала. Щоб р0сія нарешті від нас відступила, потрібна дуже хороша історична пам’ять. Ми повинні розуміти, що зараз не просто війна з р0сією, а національно-визвольна боротьба, яка триває вже кілька століть», – поділилась Галина Пагутяк.

Лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка написала цю історію та її продовження ще перед повномасштабною війною.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.