Про святкування бригадами ЗСУ радянських дат заснування

Мені болить за рідну для мене 80 окрему десантно-штурмову бригаду ДШВ ЗСУ, в якій я мав за честь боронити українську землю більше року часу, тому я вкотре прошу Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України і командування бригади відмовитись від святування 19 грудня як дати створення військової частини в Хирові у 1979 році.

20.12.2023
Про святкування бригадами ЗСУ радянських дат заснування

Ось чому:

1. Якщо ми пишемо історію 80-ки, як підрозділу ЗСУ (УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ) то як ми можемо відзначати дату створення військової частини радянської окупаційної армії?? Це те саме, що відзначати заснування управління СБУ у Львівській області з моменту створення управління КГБ СССР у м.Львові.

2. Частина в Хирові була сформована на кадровій основі гайжюнайського парашутно-десантного полку, який брав участь в придушенні угорського повстання 1956 року. По суті, ми відзначаємо створення в Хирові російської військової частини, в якій завжди (до 1991 року) більшість офіцерського складу були росіяни, ідеологічно оброблені для служби на “нєблагонадьожной” території. І я вже не говорю про рядовий склад росіян, частина з яких зараз вбивають наших воїнів. І для всіх цих росіян десантна частина в Хирові є не менш цінною, аніж для всіх наших “шанувальників” хирівської військової частини радянської окупаційної армії.

3. В Хирові була створена 39 окрема десантно-штурмова бригада. То чому ми відзначаємо історію 80-ки з моменту створення цієї 39 бригади, а не з моменту створення створення у 2013 році (на базі полку) 80-ї аеромобільної бригади згідно наказу начальника Генштабу ЗСУ від 25.11.2013 р.?

4. Коли бригада відзначає дату присяги на вірність народу України? Є ж мабуть день, коли частина присягнула на вірність Україні і стала підрозділом ЗСУ! Ми ж не святкуємо день створення УРСР. Ми святкуємо день незалежності України.

Я б міг цього всього не писати. Але 80-ка заслужила на те, щоб її честь і славна героїчна історія не паплюжились створенням у 1979 році російської військової частини в українському місті Хирів.

Антон Петрівський

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.