Про фальсифікацію дати заснування Львівської залізниці

У часи царської росії, а потім в срср була просто патологічна пристрасть до фальсифікації історії. Фальсифікували буквально все. Аж до дати початку Львівської залізниці.

09.09.2022
Про фальсифікацію дати заснування Львівської залізниці
пасажирський поїзд біля вокзалу Львівсько-Чернівецької залізниці. Після 1866 року.

Зараз датою її створення вважається 4 листопада 1861 року – в цей день перший потяг прибув із Відня на львівський залізничний вокзал.

В цей же день, 4 листопада, Україна святкує День залізничника. Залізниця Перемишль – Львів була першою залізницею на теренах сучасної України.

Цікаво, що у деяких підручниках історії України початку 1990-х років першою в Україні залізницею було названо залізницю Одеса – Балта, яку почали будувати у 1863 році.

Але повернімося до радянських часів і фальсифікацій історії. Виявляється, 100-річчя Львівської залізниці в радянські часи святкували зовсім не у 1961 році, а у … 1973 році. Указом Президії Верховної Ради срср від 6 грудня 1973 року Львівську залізницю з нагоди 100-річчя було нагороджено орденом трудового червоного прапора…

Звідки ж було взято 1873 рік, як дату заснування Львівської залізниці? Відповідь дуже проста – саме у 1873 році відбулося з’єднання Галицької залізниці ім. Карла Людвіга із російськими Південно-Західними залізницями…

Той, хто добре знає історію залізниць України, може запитати: якщо датою створення Львівської залізниці вирішили вважати дату поєднання Галицької залізниці ім. Карла Людвіга та російських залізниць, то чому взяли саме 1873 рік, а не 1871? Адже саме у 1871 році Галицька залізниця поєдналася із Одеською залізницею між станціями Підволочиськ і Волочиськ?

Чому так, маю лише припущення.Отож, радянські фальсифікатори історії вважали, що Львівська залізниця аж ніяк не могла стати першою в Україні. Ну не могла Австро-Угорщина бути прогресивнішою! “Офіційні” дати народження Одеської залізниці – 1865 рік; Південно-Західної – 1870; Південної – 1869; Придніпровська – 1873 та Донецька – 1872. Отож, святкуючи 100-річчя Львівської залізниці у 1973 році показувала ніби-то відсталість Галичини і Буковини, хоча насправді до Львова перший поїзд прибув у 1861 році, до Івано-Франківська та Чернівців – у 1866 році. А до Києва – лише у 1870 році!

Антон Лягушкін

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.