Президентка Словаччини дозволила сімом громадянам країни долучитися до ЗСУ

Словацьке законодавство забороняє громадянам служити в іноземних збройних силах. Для цього треба отримати дозвіл від президента країни.

12.01.2023
Президентка Словаччини дозволила сімом громадянам країни долучитися до ЗСУ
Фото: президентка Словаччини Зузана Чапутова

Про це виданню Pravda розповів речник президентки Словаччини Зузани Чапутової Мартін Стрижинець.

“Станом на понеділок, 9 січня, президентка видала загалом 26 рішень, з яких сім – про дозвіл на службу в іноземних військах і 19 – про відмову”, – сказав він. 

У Словаччині законодавство забороняє громадянам служити в іноземних збройних силах. За це можна отримати до 10 років в’язниці. 

Проте, покарання можна уникнути, якщо отримати для участі у війні за кордоном дозвіл президента своєї країни. Без дозволу можна служити лише в армії країни НАТО або за наявності другого громадянства цієї країни.

Крім того, президентка Словаччини Зузана Чапутова чітко не висловлювала ані підтримки, ані небажання надавати дозволи на службу в Збройних Силах України, лише вказувала на складність цього процесу.

“Адміністративний процес розгляду такої заяви є багатоетапним, надзвичайно складним і тривалим. Наше законодавство побудоване таким чином, щоб не сприяти службі в іноземних арміях чи іноземних легіонах, і не дозволяє видавати такий дозвіл у найкоротші терміни. Щоб це стало можливим, уряд і парламент повинні були б змінити законодавство”, – пояснював ще навесні 2022 року її речник Стрижинець.

Нагадаємо, Словаччина планує передати Україні винищувачі МіГ-29. Це питання обговорюється з партнерами НАТО.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.