Президент Гвінеї-Бісау передав Зеленському повідомлення від Путіна

25 жовтня лідер африканської країни зустрівся з головою Кремля, а вже 26 жовтня відвідав Київ.

27.10.2022
Президент Гвінеї-Бісау передав Зеленському повідомлення від Путіна

Лідер Гвінеї-Бісау Умару Сісоку Ембало передав президенту України Володимиру Зеленському інформацію про те, що Москва нібито бажає “налагодити мости” й “розблокувати відносини” з Києвом, попри триваючу війну. Про це голова нашої держави сказав під час брифінгу за підсумками зустрічі з президентом африканської країни, який днем раніше провів переговори і з головою РФ Путіним, передає ZN.ua.

Зеленський відповів, що для “налагодження мостів” Росії спочатку слід припинити підривати нашу інфраструктуру. “Тоді, напевно, про щось у майбутньому можна говорити”, – зазначив він.

Водночас, президент України риторично запитав, із ким можна говорити серед росіян. 

До “розблокування” ж відносин голова нашої країни запропонував вивести ворожі війська із акваторії Чорного моря, оскільки “треба з якогось розблокування починати”.

“Щоб в принципі говорити про будь-який діалог, треба, щоб одна держава поважала іншу державу, поважала її територіальну цілісність, суверенітет і її кордони. Саме з таких дуже простих фундаментальних речей починається будь-що. Поки що всього цього немає”, – наголосив Зеленський.

Він припустив, що бажання Путіна повернутися до переговорів є лише спланованою риторикою, націленою на російський народ і аудиторію тих держав, які ще не ізолювалися від РФ.

Президента Гвінеї-Бісау Зеленський більш детально проінформував про справжню ситуацію в Україні. Умару Сісоку Ембало заявив, що був шокований після відвідання кількох міст і регіонів, що постраждали від агресії РФ.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.