Про це повідомив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, доктор історичних наук, професор Володимир Качмар.
“Разом з представниками 30 закладів вищої освіти говорили про виклики, які постали перед студентами і викладачами в умовах війни, про те, як підтримати тих, хто навчається, і тих, хто навчає, та чому важливо продовжувати розгортати психологічну допомогу у закладах вищої освіти”, – зазначив Качмар.
Також він додав, що Львівський університет має чимало напрацювань у цій сфері. З 2010 року в Університеті функціонує Психологічна служба, яка реалізовує успішні психологічні практики, проводить психологічні воркшопи, організовує групи підтримки, заняття з арттерапії тощо. Це, зокрема, адаптаційні тренінги для першокурсників, курс «Soft Skills», спрямований на вміння презентувати себе у світі через етику ділової комунікації та спілкування, проєкт «Психоедукаційний хаб», метою якого є розвиток психологічної стійкості викладачів Університету, і, звичайно, «Арт-майстерня» – проєкт, який допомагає розвантажитись, знайти ресурс і пізнати себе.
“Під час зустрічі підсумували досягнення та поділилися ідеями щодо того, куди ми як спільнота університетів маємо рухатися далі. Адже в умовах війни університети – це не лише освітні установи, а й простори, де дбають про психосоціальну підтримку та ментальне здоров’я“, – підсумував Володимир Качмар.
Коментарі