Предки нині відомої голлівудської акторки були січовими стрільцями і поручниками армії УНР

Кетрін Винник – нащадок української родини з Галичини. Всі ми знаємо нашу Кетрін за роллю Лаґерти у фільмі “Вікінги”. А, хто її батьки..?

19.02.2023
Предки нині відомої голлівудської акторки були січовими стрільцями і поручниками армії УНР

На світлині – батьки Кетрін Вінник: Леся та Роман у день шлюбу.

.

Кетрін Винник є мабуть, одним із уособлень європейськості на американському континенті: розкішна, мудра і незалежна. За її участі – десятки кінострічок світового рівня. Їй особисто Стівен Кінг запропонував знятися в екранізації його книг “Темна вежа”.

А, ще перед тим, Кетрін Винник виступила в ролі Лаґерти – володарки Норвегії і першої дружини вікінга Рагнара Лодброка у всесвітньовідомому серіалі “Вікінги”.

.

Мало хто знає, що дідусем Кетрін Винник по батьковій лінії, був січовий стрілець Володимир Винницький зі Старого Самбора на Львівщині (народився 1902 року; інша частина родини мешкала в Болехові, неподалік Долини). А прадідом Кетрін Винник був поручник 1-ої Запорізької дивізії армії УНР. У 1940-их роках, із початком радянських репресій, родина Винницьких виїхала з Львівщини спершу до Німеччини, де народилися її батьки – Роман і Леся, а згодом – до Канади.

.

Сама ж Кетрін Винник яка, у той час була просто Катериною Анною Винницькою, народилася 17 грудня 1977 року у місті Етобіко біля Торонто. Щоб не переповідати загальновідоме з її біографії, виділю цікаве:

.

– з семи років Катруся почала займатися бойовими мистецтвами;

.

– у 13 років отримала свій перший чорний пояс (3-й дан) з тхеквондо;

.

– у 16 років записалася у Школу бойових мистецтв, а у 21 – стала там викладати;

.

– у рідному Торонто Катерина стала лідером “Пласту” і там же започаткувала власну школу бойових мистецтв;

.

– на чемпіонаті Канади з тхеквондо 20-річна Кетрін Винник завоювала срібну медаль, згодом отримала ліцензію охоронця і … потрапила на знімальні майданчики кіностудій, попутно консультуючи різних кінозірок і знаменитостей.

Сьогодні через свою зайнятість а, деколи, через банальне лінивство, ми не так часто відслідковуємо долю наших співкровних земляків, які там – за океаном – стали неабиякими знаменитостями, несучи між народів свій талант, який генетично закорінений у нашій українській Галичині…

Микола Бандрівський

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.