Правоохоронця і працівника військкомату з Буковини судитимуть за підробку довідок про відстрочку від мобілізації

Вартість їх “послуг” становила близько 3 тис. доларів.

11.04.2023
Правоохоронця і працівника військкомату з Буковини судитимуть за підробку довідок про відстрочку від мобілізації
Фото: ДБР

Працівники ДБР завершили досудове розслідування відносно колишніх правоохоронця та співробітника Чернівецького районного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які за гроші допомагали оформити довідки про відстрочку від мобілізації. 

Правоохоронець розшукував потенційних “клієнтів”, в тому числі тих, які найближчим часом хочуть виїхати з України, та пропонував їм одержати довідку про відстрочку від мобілізації. 

До схеми правоохоронець залучив працівника військкомату, який підказував “клієнтам” до яких приватних лікарів варто звернутися та на які проблеми зі здоров’ям поскаржитися, щоб отримати “правильні” результати.

“Потім ці документи працівник військкомату передавав до військово-лікарської комісії, у якої просив “по знайомству” не призначати додаткових обстежень у лікарів та прийняти рішення щодо надання відстрочки від мобілізації”, – зазначають в ДБР. 

У жовтні 2022 року правоохоронця затримали під час одержання чергової суми неправомірної вигоди, того ж дня йому повідомили про підозру. У березні 2023 року повідомили про підозру і його спільнику – працівнику військкомату. Наразі їх обох звільнили зі служби.

Експравоохоронця обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, пропозиції та обіцянки здійснити такий вплив за надання такої вигоди (ч. 2 ст. 369-2 КК України), а його товариша — у пособництві до вказаного злочину (ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Обвинувальні акти скеровано до суду.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.