Працівника львівського університету оштрафували за п’яну їзду під час комендантської години

Личаківський районний суд оштрафував працівника хімічного факультету ЛНУ ім. І. Франка Юрія Горака за водіння в нетверезому стані. Патрульні зупинили його на вулиці під час комендантської години.

14.07.2025
Працівника львівського університету оштрафували за п’яну їзду під час комендантської години
Фото умовне

Про це йдеться у постанові, яку оприлюднили 11 липня у Єдиному судовому реєстрі.

11 червня цього року патрульні зупинили працівника вишу на вулиці Кукурудзяній У Львові. Він їхав за кермом автомобіля Volkswagen Touran о 01:53 ночі, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння. Під час перевірки приладом Drager результат показав — 2,06 проміле, що у понад 10 разів перевищує допустиму норму. До слова, понад 3 проміле вважається алкогольною комою.

На сайті Львівського національного університету імені І. Франка зазначено, що Юрій Горак працює старшим науковим співробітником кафедри органічної хімії хімічного факультету та має науковий ступінь кандидата хімічних наук.

У суді Юрій Горак визнав свою вину і надав письмові пояснення, в яких зазначив, що такий випадок стався вперше і не призвів до жодних негативних наслідків. Він наголосив на своєму соціальному статусі, професійній репутації та активній громадянській позиції, а також щиро покаявся в скоєному. Тому працівник університету просив не позбавляти його права керувати транспортними засобами, обіцяючи більше не повторювати подібне правопорушення.

Проте суд, враховуючи серйозність порушення, дослідив усі деталі справи та відеозаписи з нагрудних камер працівників поліції і визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення. Суд оштрафував кандидата наук на 17 000 гривень та позбавив права керувати транспортними засобами на один рік. У разі несплати штрафу в установлений термін сума буде подвоєна.

Постанову ще можна оскаржити протягом 10 днів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.