Посадовцям сільради на Львівщині повідомили про підозру через незаконну приватизацію землі

Організатору та п’ятьом спільникам з-поміж посадовців Солонківської сільської ради оголосили про підозру. Вони незаконно приватизували три земельні ділянки вартістю 2,7 млн грн, які запроєктовані під будівництво дороги.

09.02.2024
Посадовцям сільради на Львівщині повідомили про підозру через незаконну приватизацію землі

Як повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань, голова постійної комісії з агропромислового комплексу сільської ради вирішив незаконно приватизувати землю на території громади. При цьому, за даними слідчих, він знав що на цій землі мала б пролягти дорога, яка згідно з генпланом Львова має з’єднати два райони міста. А відтак такі ділянки не можуть надаватись у приватну власність.

До схеми підозрюваний залучив керівника відділу архітектури та містобудування, фахівця земельного відділу Солонківської сільської ради, державного реєстратора, керівника приватної землевпорядної організації та ще одного службовця.

Організатор підшукав із числа своїх родичів людей, які мали право на безкоштовне набуття земель в межах громади. Після цього, без їх відома, звернувся до сільради з підробленими заявами щодо надання дозволу на відведення їм землі. Спільники з сільради погодили ці дозволи та разом з організатором провели голосування комісії сільради задля відведення цих ділянок у власність.

Після цього директор приватного підприємства розробив проєкти землеустрою без фактичної присутності замовників, а державний реєстратор зареєстрував незаконно оформлені землі для ведення сільського господарства. Таким чином, ділянки загальною площею 0,3 га перейшли у власність підставних осіб, проте реально ними розпоряджалися посадовці.

Продати отримані ділянки фігуранти справи не встигли. Суд наклав на них арешт. Санкція статті передбачає до 6 років ув’язнення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.