Посадовця Міноборони підозрюють у “списанні” майже 94 млн грн пені львівському бізнесмену

ДБР повідомило про підозру одному з директорів департаменту міністерства оборони України у списанні майже 94 млн грн пені львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу, який прострочив постачання товарів у Міноборони за низкою контрактів.

12.11.2024
Посадовця Міноборони підозрюють у “списанні” майже 94 млн грн пені львівському бізнесмену

Як повідомляє пресслужба ДБР, у 2023 році підконтрольні бізнесмену підприємства уклали з Міноборони 23 угоди про постачання військового одягу. Загальна сума контрактів — 1,5 млрд грн.

“При цьому, на момент укладання договорів, підконтрольні львівському підприємцю товариства не мали ані власних виробничих можливостей, ані домовленостей з іншими компаніями для забезпечення належного виконання угод”, — йдеться у повідомленні.

Щоб уникнути штрафів, бізнесмени звернулися до тимчасово виконуючого обов’язки директора профільного департаменту Міністерства оборони України. Вони просили перерахувати виставлені штрафні санкції за порушенням термінів постачання товарів, що підозрюваний і зробив.

Через дії т.в.о. директора Департаменту, виставлені штрафні санкції зменшились з майже 98 млн грн до 4,5 млн грн, тобто на 93,5 млн грн. Посадовцю повідомили про підозру у зловживанні владою або службовим становищем. Йому загрожує до шести років позбавлення волі.

Слідство проситиме суд обрати чоловікові запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 100 млн грн.

Нагадаємо, 29 грудня правоохоронці затримали львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який є одним з найбільших постачальників Міністерства оборони. Чоловік намагався підкупити одного з керівників ДБР. Згодом Львівська обласна рада розірвала меморандум із благодійним фондом HOPE.UA, представником якого є підприємець.

22 січня в Одесі при організації виїзду за межі країни правоохоронці затримали Романа Гринкевича, п’ятого учасника злочинної організації, яка поставила для ЗСУ неякісний одяг.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.