Понад 80% радянських пам’ятників вже демонтували на Золочівщині

Процес декомунізації триває. На сьогодні понад 80% памʼяток комуністичного минулого вже демонтували на Золочівщині, а загалом у районі їх залишилось 9.

21.08.2023
Понад 80% радянських пам’ятників вже демонтували на Золочівщині

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Процес декомунізації – це не лише важливий елемент боротьби проти російської федерації, але й процес переосмислення цієї спадщини. Це спроба знешкодити вплив так званої «величності» СРСР та відновити історичну правду, розкриваючи злочини та репресії, скоєні комуністичним режимом. Суспільству здавалось нормою, щоб майже кожна вулиця – Травнева чи Колгоспна, а у містах чи селах стоять памʼятники «Альошам», робітникам та колгоспницям, а не, наприклад, Василю Стусу. Хоч процес декомунізації розпочався ще задовго до повномасштабного вторгнення, а саме у 2015 році, коли був прийнятий Закон України № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», але саме 24 лютого 2022 року стало останнім сигналом для суспільства попрощатись із радянськими та російськими наративами», – наголошують в Золочівській РВА.

Із цього часу вулиці, які мали назви російських діячів культури, політики, медицини та інших сфер, перейменовані на честь відомих українців та Новітніх Героїв. Зокрема, вулиця Гастелло стала Короля Данила, а вул. Кузнєцова – Лесі Українки, і таких перейменувань в районі відбулось 44.

Спільно з громадами і Львівською обласною та районною групами з декомунізації на Золочівщині демонтували 40 памʼятників комуністичному режиму. Зокрема, демонтували один з найбільших на Золочівщині меморіальний комплекс «Вічний вогонь», який знаходився у Золочеві на місцевому кладовищі.

Процес декомунізації на Львівщині планують завершити до кінця цього року.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.